Chelsea speelt gelijk tegen Southampton bij debuut Ziyech
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de thuiswedstrijd tegen Southampton niet kunnen winnen: 3-3. Hakim Ziyech maakte zijn langverwachte debuut bij de club uit Londen, hij deed de laatste twintig minuten van het duel mee.
De ploeg van trainer Frank Lampard overtuigde tegen Southampton in aanvallend opzicht, maar oogde defensief zwak. De nieuwe Duitse aanwinsten Timo Werner en Kai Havertz maakten hun eerste doelpunten in de Premier League namens Chelsea. Werner maakte er twee voor rust en Havertz scoorde na rust.
In de tussentijd was Southampton, dat bij vlagen beter was dan Chelsea, door defensieve fouten van de thuisploeg op gelijke hoogte gekomen. Danny Ings strafte balverlies van Havertz af met de 2-1. Na rust gingen verdediger Kurt Zouma en de bekritiseerde doelman Kepa Arrizabalaga bij Chelsea in de fout in waardoor Che Adams gelijk kon maken. Die gelijke stand stond slechts twee minuten op het scorebord omdat Havertz zijn ploeg weer snel aan de leiding hielp.
In blessuretijd knikte verdediger Jannik Vestergaard de bal na een schot van debutant bij Southampton Theo Walcott binnen. Daarmee bracht hij Chelsea de tweede remise van het seizoen toe.
Coach Lampard gunde de van Ajax overgenomen Ziyech zijn debuut, nadat de international van Marokko voldoende was hersteld van zijn knieblessure. Ziyech speelde nog geen officieel duel voor de Londenaren nadat hij in de voorbereiding geblesseerd raakte.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
7 minuten geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
9 uur geleden