Chelsea speelt gelijk tegen Southampton bij debuut Ziyech
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de thuiswedstrijd tegen Southampton niet kunnen winnen: 3-3. Hakim Ziyech maakte zijn langverwachte debuut bij de club uit Londen, hij deed de laatste twintig minuten van het duel mee.
De ploeg van trainer Frank Lampard overtuigde tegen Southampton in aanvallend opzicht, maar oogde defensief zwak. De nieuwe Duitse aanwinsten Timo Werner en Kai Havertz maakten hun eerste doelpunten in de Premier League namens Chelsea. Werner maakte er twee voor rust en Havertz scoorde na rust.
In de tussentijd was Southampton, dat bij vlagen beter was dan Chelsea, door defensieve fouten van de thuisploeg op gelijke hoogte gekomen. Danny Ings strafte balverlies van Havertz af met de 2-1. Na rust gingen verdediger Kurt Zouma en de bekritiseerde doelman Kepa Arrizabalaga bij Chelsea in de fout in waardoor Che Adams gelijk kon maken. Die gelijke stand stond slechts twee minuten op het scorebord omdat Havertz zijn ploeg weer snel aan de leiding hielp.
In blessuretijd knikte verdediger Jannik Vestergaard de bal na een schot van debutant bij Southampton Theo Walcott binnen. Daarmee bracht hij Chelsea de tweede remise van het seizoen toe.
Coach Lampard gunde de van Ajax overgenomen Ziyech zijn debuut, nadat de international van Marokko voldoende was hersteld van zijn knieblessure. Ziyech speelde nog geen officieel duel voor de Londenaren nadat hij in de voorbereiding geblesseerd raakte.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
12 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
21 uur geleden