Chelsea speelt gelijk tegen Southampton bij debuut Ziyech
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de thuiswedstrijd tegen Southampton niet kunnen winnen: 3-3. Hakim Ziyech maakte zijn langverwachte debuut bij de club uit Londen, hij deed de laatste twintig minuten van het duel mee.
De ploeg van trainer Frank Lampard overtuigde tegen Southampton in aanvallend opzicht, maar oogde defensief zwak. De nieuwe Duitse aanwinsten Timo Werner en Kai Havertz maakten hun eerste doelpunten in de Premier League namens Chelsea. Werner maakte er twee voor rust en Havertz scoorde na rust.
In de tussentijd was Southampton, dat bij vlagen beter was dan Chelsea, door defensieve fouten van de thuisploeg op gelijke hoogte gekomen. Danny Ings strafte balverlies van Havertz af met de 2-1. Na rust gingen verdediger Kurt Zouma en de bekritiseerde doelman Kepa Arrizabalaga bij Chelsea in de fout in waardoor Che Adams gelijk kon maken. Die gelijke stand stond slechts twee minuten op het scorebord omdat Havertz zijn ploeg weer snel aan de leiding hielp.
In blessuretijd knikte verdediger Jannik Vestergaard de bal na een schot van debutant bij Southampton Theo Walcott binnen. Daarmee bracht hij Chelsea de tweede remise van het seizoen toe.
Coach Lampard gunde de van Ajax overgenomen Ziyech zijn debuut, nadat de international van Marokko voldoende was hersteld van zijn knieblessure. Ziyech speelde nog geen officieel duel voor de Londenaren nadat hij in de voorbereiding geblesseerd raakte.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
7 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden