Chelsea rondt overname door Amerikaans consortium maandag af
LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclub Chelsea is vanaf maandag in Amerikaanse handen. De club maakte in een korte verklaring op de website bekend dat vrijdagavond "een laatste en definitieve overeenkomst" is gesloten met het consortium rond zakenman Todd Boehly. "Naar verwachting wordt de transactie maandag afgerond. De club komt tegen die tijd weer met een update", aldus de 'Blues'.
De afgelopen dagen gaven de organisatie van de Premier League en de Britse en Portugese overheden al toestemming voor de deal. Portugal is bij de transactie betrokken omdat Roman Abramovitsj, nu nog de eigenaar van Chelsea, sinds vorig jaar officieel Portugees staatsburger is. De Russische miljardair verkoopt de club als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Begin deze maand werd al een voorlopig akkoord bereikt met het consortium van Boehly, die in eigen land ook mede-eigenaar is van honkbalclub Los Angeles Dodgers en basketbalclub Los Angeles Lakers.
Naast Boehly behoren ook investeringsmaatschappij Clearlake Capital, de Zwitserse miljardair Hansjörg Wyss en de Britse vastgoedontwikkelaar Jonathan Goldstein tot het consortium. Ze betalen 2,5 miljard pond om Chelsea over te nemen van Abramovitsj. De nieuwe eigenaren willen daarnaast 1,75 miljard pond investeren in de club. Zo is het plan om stadion Stamford Bridge te verbouwen en de vrouwenploeg en jeugdopleiding te versterken.
Humanitaire doeleinden
Het overnamebedrag, omgerekend bijna 3 miljard euro, komt ten goede aan humanitaire doeleinden en niet aan de Rus. Abramovitsj mag niets verdienen aan de verkoop, omdat hij op een Britse sanctielijst staat vanwege zijn banden met de Russische president Vladimir Poetin. Als gevolg daarvan heeft Chelsea de laatste maanden te maken met allerlei restricties.
Abramovitsj kocht Chelsea in 2003. Onder leiding van de Rus werd de Londense club onder meer vijf keer kampioen van Engeland en won het twee keer de Champions League, in 2012 en 2021.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
8 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
12 uur geleden