Chelsea rolt Malmö op, Juventus wint bij FC Zenit
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in groep H van de Champions League een eenvoudige zege geboekt op Malmö FF. De Londense club won op Stamford Bridge met 4-0 van de Zweden en staat daarmee stevig op de tweede plek in de groep achter Juventus. De Italianen wonnen met 1-0 bij FC Zenit in Rusland.
Andreas Christensen zette Chelsea al in de 9e minuut op voorsprong. Hij wist de voorzet van Bernardo Silva knap binnen te werken. Na een overtreding op Romelu Lukaku door Lasse Nielsen, maakte Jorginho er vanaf elf meter 2-0 van. Coach Thomas Tuchel moest de geblesseerde Belgische spits wel wisselen. In de tweede helft liepen de Engelsen verder uit via Kai Havertz, die doelman Johan Dahlin kansloos liet en opnieuw Jorginho uit een strafschop.
Juventus, met Matthijs de Ligt centraal achterin, had in Sint-Petersburg wel het beste van het spel, maar kon kansen voor onder anderen Álvaro Morata niet in een doelpunt omzetten. In de 86e minuut viel de treffer toch. Dejan Kulusevski kopte de bal onbereikbaar voor doelman Stanislav Kritsyuk in de verre hoek binnen.
De Italiaanse club gaat met 9 punten aan de leiding. Chelsea volgt met 6 punten en FC Zenit heeft er 3. Malmö is nog zonder punten.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
57 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
19 uur geleden