Chelsea rolt Malmö op, Juventus wint bij FC Zenit
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in groep H van de Champions League een eenvoudige zege geboekt op Malmö FF. De Londense club won op Stamford Bridge met 4-0 van de Zweden en staat daarmee stevig op de tweede plek in de groep achter Juventus. De Italianen wonnen met 1-0 bij FC Zenit in Rusland.
Andreas Christensen zette Chelsea al in de 9e minuut op voorsprong. Hij wist de voorzet van Bernardo Silva knap binnen te werken. Na een overtreding op Romelu Lukaku door Lasse Nielsen, maakte Jorginho er vanaf elf meter 2-0 van. Coach Thomas Tuchel moest de geblesseerde Belgische spits wel wisselen. In de tweede helft liepen de Engelsen verder uit via Kai Havertz, die doelman Johan Dahlin kansloos liet en opnieuw Jorginho uit een strafschop.
Juventus, met Matthijs de Ligt centraal achterin, had in Sint-Petersburg wel het beste van het spel, maar kon kansen voor onder anderen Álvaro Morata niet in een doelpunt omzetten. In de 86e minuut viel de treffer toch. Dejan Kulusevski kopte de bal onbereikbaar voor doelman Stanislav Kritsyuk in de verre hoek binnen.
De Italiaanse club gaat met 9 punten aan de leiding. Chelsea volgt met 6 punten en FC Zenit heeft er 3. Malmö is nog zonder punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
5 uur geleden