Chelsea rolt Malmö op, Juventus wint bij FC Zenit
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in groep H van de Champions League een eenvoudige zege geboekt op Malmö FF. De Londense club won op Stamford Bridge met 4-0 van de Zweden en staat daarmee stevig op de tweede plek in de groep achter Juventus. De Italianen wonnen met 1-0 bij FC Zenit in Rusland.
Andreas Christensen zette Chelsea al in de 9e minuut op voorsprong. Hij wist de voorzet van Bernardo Silva knap binnen te werken. Na een overtreding op Romelu Lukaku door Lasse Nielsen, maakte Jorginho er vanaf elf meter 2-0 van. Coach Thomas Tuchel moest de geblesseerde Belgische spits wel wisselen. In de tweede helft liepen de Engelsen verder uit via Kai Havertz, die doelman Johan Dahlin kansloos liet en opnieuw Jorginho uit een strafschop.
Juventus, met Matthijs de Ligt centraal achterin, had in Sint-Petersburg wel het beste van het spel, maar kon kansen voor onder anderen Álvaro Morata niet in een doelpunt omzetten. In de 86e minuut viel de treffer toch. Dejan Kulusevski kopte de bal onbereikbaar voor doelman Stanislav Kritsyuk in de verre hoek binnen.
De Italiaanse club gaat met 9 punten aan de leiding. Chelsea volgt met 6 punten en FC Zenit heeft er 3. Malmö is nog zonder punten.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
10 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
12 uur geleden