Chelsea op rozen na 'uitzege' van 2-0 op Porto
SEVILLA (ANP) - Chelsea heeft in het Spaanse Sevilla het 'uitduel' in de kwartfinales van de Champions League met 2-0 gewonnen van FC Porto. Mason Mount en Ben Chilwell scoorden voor de Engelse club, die door de zege een riant uitzicht heeft op de halve finales.
Voor Hakim Ziyech was bij Chelsea geen rol weggelegd in de wedstrijd. Coach Thomas Tuchel hield de voormalig Ajacied de hele wedstrijd op de bank. Bij veelvoudig Portugees kampioen Porto maakte aanvoerder Pepe voor de 103e keer zijn opwachting in een wedstrijd van de Champions League
Beide duels tussen Porto en Chelsea worden vanwege de maatregelen rond het coronavirus gespeeld in Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán in Sevilla. De return is over een week en dan speelt Chelsea officieel 'thuis'.
Veel hoogtepunten
Beide ploegen waren ook al eens winnaar van het belangrijkste Europese clubtoernooi. De Portugese club zegevierde in 2004 in de Champions League en won in 1987 zijn voorganger, de Europa Cup 1. Voor Chelsea is het korter geleden. In 2012 was de Engelse club de beste in de Champions League.
De eerste helft kende niet veel hoogtepunten. Porto leek de score te openen, maar de fraaie volley van Mateus Uribe ging net over. Na een dik half uur kwam Chelsea op voorsprong door Mount. De oud-speler van Vitesse nam een voorzet van Antonio Rüdiger aan, draaide knap weg bij zijn tegenstander en schoot de bal hard langs Porto-doelman Agustín Marchesín.
Grote kans
De tweede helft begon met een grote kans voor Timo Werner om er 2-0 van te maken voor Chelsea, maar de Duitse spits die in de afgelopen 32 wedstrijden slechts twee keer scoorde, kopte de afgemeten pass van Mount over het doel. Daarna voerde Porto de druk enigszins op, maar een schot van Moussa Maréga stuitte op Chelsea-keeper Edouard Mendy, terwijl Luis Diaz de bal net naast mikte.
Het duel wilde niet echt ontvlammen, Porto bleek niet bij machte het Chelsea echt moeilijk te maken. In de slotfase onderschepte Chilwell een pass van Jesús Corona en rondde de aanval zelf kundig af: 0-2.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
23 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
23 uur geleden