Chelsea op rozen na 'uitzege' van 2-0 op Porto
SEVILLA (ANP) - Chelsea heeft in het Spaanse Sevilla het 'uitduel' in de kwartfinales van de Champions League met 2-0 gewonnen van FC Porto. Mason Mount en Ben Chilwell scoorden voor de Engelse club, die door de zege een riant uitzicht heeft op de halve finales.
Voor Hakim Ziyech was bij Chelsea geen rol weggelegd in de wedstrijd. Coach Thomas Tuchel hield de voormalig Ajacied de hele wedstrijd op de bank. Bij veelvoudig Portugees kampioen Porto maakte aanvoerder Pepe voor de 103e keer zijn opwachting in een wedstrijd van de Champions League
Beide duels tussen Porto en Chelsea worden vanwege de maatregelen rond het coronavirus gespeeld in Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán in Sevilla. De return is over een week en dan speelt Chelsea officieel 'thuis'.
Veel hoogtepunten
Beide ploegen waren ook al eens winnaar van het belangrijkste Europese clubtoernooi. De Portugese club zegevierde in 2004 in de Champions League en won in 1987 zijn voorganger, de Europa Cup 1. Voor Chelsea is het korter geleden. In 2012 was de Engelse club de beste in de Champions League.
De eerste helft kende niet veel hoogtepunten. Porto leek de score te openen, maar de fraaie volley van Mateus Uribe ging net over. Na een dik half uur kwam Chelsea op voorsprong door Mount. De oud-speler van Vitesse nam een voorzet van Antonio Rüdiger aan, draaide knap weg bij zijn tegenstander en schoot de bal hard langs Porto-doelman Agustín Marchesín.
Grote kans
De tweede helft begon met een grote kans voor Timo Werner om er 2-0 van te maken voor Chelsea, maar de Duitse spits die in de afgelopen 32 wedstrijden slechts twee keer scoorde, kopte de afgemeten pass van Mount over het doel. Daarna voerde Porto de druk enigszins op, maar een schot van Moussa Maréga stuitte op Chelsea-keeper Edouard Mendy, terwijl Luis Diaz de bal net naast mikte.
Het duel wilde niet echt ontvlammen, Porto bleek niet bij machte het Chelsea echt moeilijk te maken. In de slotfase onderschepte Chilwell een pass van Jesús Corona en rondde de aanval zelf kundig af: 0-2.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
38 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
49 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
53 minuten geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
1 uur geleden