Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea op rozen na 'uitzege' van 2-0 op Porto

Chelsea op rozen na 'uitzege' van 2-0 op Porto

SEVILLA (ANP) - Chelsea heeft in het Spaanse Sevilla het 'uitduel' in de kwartfinales van de Champions League met 2-0 gewonnen van FC Porto. Mason Mount en Ben Chilwell scoorden voor de Engelse club, die door de zege een riant uitzicht heeft op de halve finales.

Voor Hakim Ziyech was bij Chelsea geen rol weggelegd in de wedstrijd. Coach Thomas Tuchel hield de voormalig Ajacied de hele wedstrijd op de bank. Bij veelvoudig Portugees kampioen Porto maakte aanvoerder Pepe voor de 103e keer zijn opwachting in een wedstrijd van de Champions League

Beide duels tussen Porto en Chelsea worden vanwege de maatregelen rond het coronavirus gespeeld in Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán in Sevilla. De return is over een week en dan speelt Chelsea officieel 'thuis'.

Veel hoogtepunten

Beide ploegen waren ook al eens winnaar van het belangrijkste Europese clubtoernooi. De Portugese club zegevierde in 2004 in de Champions League en won in 1987 zijn voorganger, de Europa Cup 1. Voor Chelsea is het korter geleden. In 2012 was de Engelse club de beste in de Champions League.

De eerste helft kende niet veel hoogtepunten. Porto leek de score te openen, maar de fraaie volley van Mateus Uribe ging net over. Na een dik half uur kwam Chelsea op voorsprong door Mount. De oud-speler van Vitesse nam een voorzet van Antonio Rüdiger aan, draaide knap weg bij zijn tegenstander en schoot de bal hard langs Porto-doelman Agustín Marchesín.

Grote kans

De tweede helft begon met een grote kans voor Timo Werner om er 2-0 van te maken voor Chelsea, maar de Duitse spits die in de afgelopen 32 wedstrijden slechts twee keer scoorde, kopte de afgemeten pass van Mount over het doel. Daarna voerde Porto de druk enigszins op, maar een schot van Moussa Maréga stuitte op Chelsea-keeper Edouard Mendy, terwijl Luis Diaz de bal net naast mikte.

Het duel wilde niet echt ontvlammen, Porto bleek niet bij machte het Chelsea echt moeilijk te maken. In de slotfase onderschepte Chilwell een pass van Jesús Corona en rondde de aanval zelf kundig af: 0-2.

Meer uit Voetbal

Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

10 minuten geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

12 minuten geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

3 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

3 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

3 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

4 uur geleden
Herstelde Depay traint volledig mee met het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.

4 uur geleden