Chelsea naar vijfde plek na zege op West Ham United: 3-0
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft door een geflatteerde zege op West Ham United de vijfde plaats ingenomen in de Premier League. De ploeg van trainer Frank Lampard won met 3-0 in het eigen Stamford Bridge, maar was nauwelijks beter dan de tegenstander.
Chelsea begon overtuigend en kwam door een harde kopbal van Thiago Silva na 10 minuten op 1-0, maar de thuisclub wist er geen vervolg aan te geven. Het was West Ham dat grotendeels in de Londense derby het spel bepaalde. Tot goals van de bezoekers leidde het overwicht niet.
Diep in de tweede helft vielen plotseling binnen drie minuten tijd twee goals van Chelsea-aanvaller Tammy Abraham. Eerst verlengde hij succesvol een schot van Timo Werner, kort daarna tikte hij de rebound in nadat keeper Lukasz Fabianski van West Ham een inzet van Christian Pulisic wegstompte. Werner had vlak voor tijd zelfs de 4-0 op de voeten, maar zijn schot ketste af op de lat.
Chelsea heeft 25 punten, evenveel als Tottenham Hotspur, maar een beter doelsaldo.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
9 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
20 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
21 uur geleden