Chelsea naar vijfde plek na zege op West Ham United: 3-0
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft door een geflatteerde zege op West Ham United de vijfde plaats ingenomen in de Premier League. De ploeg van trainer Frank Lampard won met 3-0 in het eigen Stamford Bridge, maar was nauwelijks beter dan de tegenstander.
Chelsea begon overtuigend en kwam door een harde kopbal van Thiago Silva na 10 minuten op 1-0, maar de thuisclub wist er geen vervolg aan te geven. Het was West Ham dat grotendeels in de Londense derby het spel bepaalde. Tot goals van de bezoekers leidde het overwicht niet.
Diep in de tweede helft vielen plotseling binnen drie minuten tijd twee goals van Chelsea-aanvaller Tammy Abraham. Eerst verlengde hij succesvol een schot van Timo Werner, kort daarna tikte hij de rebound in nadat keeper Lukasz Fabianski van West Ham een inzet van Christian Pulisic wegstompte. Werner had vlak voor tijd zelfs de 4-0 op de voeten, maar zijn schot ketste af op de lat.
Chelsea heeft 25 punten, evenveel als Tottenham Hotspur, maar een beter doelsaldo.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
40 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
2 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
2 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
2 uur geleden