Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea naar kwartfinales FA Cup na zege op Barnsley

Chelsea naar kwartfinales FA Cup na zege op Barnsley

BARNSLEY (ANP) - Chelsea heeft zich gevoegd bij de laatste acht van de FA Cup. De Londenaren van coach Thomas Tuchel waren bij Barnsley met 1-0 te sterk.

Chelsea begon met Hakim Ziyech in de basis tegen de middenmotor uit het Championship, het tweede niveau van Engeland. De voormalig Ajacied werd halverwege de tweede helft gewisseld. Toen stond het 1-0 na een treffer van Tammy Abraham. De aanvaller had in de eerste helft al aanspraak gemaakt op een strafschop maar kreeg die niet. Op aangeven van invaller Reece James zette hij Chelsea in de 65e minuut alsnog op voorsprong.

Abraham was ook belangrijk aan de andere kant. Een kwartier voor tijd kopte hij een inzet van Michael Sollbauer van de lijn. Barnsley kreeg nog enkele vrije trappen in de slotfase, maar kwam niet tot scoren.

Chelsea was vorig seizoen finalist in de FA Cup. Bekerhouder Arsenal werd in de vierde ronde uitgeschakeld door Southampton.

Meer uit Voetbal

Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

49 minuten geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

1 uur geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

5 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

7 uur geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

8 uur geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

21 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

21 uur geleden