Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea naar kwartfinales CL na zege op Borussia Dortmund

Chelsea naar kwartfinales CL na zege op Borussia Dortmund

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de kwartfinales van de Champions League bereikt. De Londense club won op Stamford Bridge in Londen met 2-0 van Borussia Dortmund en dat was voldoende na de 1-0 thuiszege in Duitsland vorige maand. De overwinning en de plaatsing voor de laatste acht in het belangrijkste Europese clubtoernooi geeft de geplaagde coach Graham Potter van Chelsea weer wat lucht.

Chelsea kwam vlak voor de rust op voorsprong via Raheem Sterling. Kai Havertz maakte aan het begin van de tweede helft uit een strafschop het benodigde tweede doelpunt voor de Engelse club.

Scheidsrechter Danny Makkelie floot de wedstrijd in Londen met 10 minuten vertraging op gang. De spelersbus van de Duitsers was pas laat gearriveerd door verkeersproblemen rondom Stamford Bridge. Dortmund begon aan het duel in de wetenschap dat het alle tien wedstrijden dit jaar had gewonnen. Chelsea kent ondanks de honderden miljoenen die in de ploeg zijn geïnvesteerd een tegenvallend seizoen in de Premier League en had dit kalenderjaar pas twee keer gewonnen, waardoor coach Potter onder grote druk stond.

Strafschop

Dortmund dat startte met Sébastien Haller in de aanval en Donyell Malen op de bank, kreeg de eerste kans van de wedstrijd uit een vrije trap van Marco Reus. Doelman Kepa Arrizabalaga tikte de bal uit de linkerhoek. Daarna nam de thuisploeg het initiatief en zette Dortmund flink onder druk. Kai Havertz schoot op de paal en zag later een treffer afgekeurd worden omdat Sterling in een eerdere actie buitenspel stond. Nadat schoten van João Félix en Ben Chilwell waren gekeerd, was het vlak voor de rust alsnog raak via Sterling. Die schoot in tweede instantie hoog binnen.

Chelsea kreeg al vroeg in de tweede helft een strafschop nadat videoscheidsrechter Pol van Boekel bij de voorzet van Chilwell hands van Marius Wolf had geconstateerd. Havertz schoot de penalty echter op de paal, maar de Duitse spits kreeg een tweede kans omdat de spelers van Dortmund te vroeg het strafschopgebied waren ingelopen. De tweede poging in de rechterhoek was wel raak. Jude Bellingham was na bijna een uur spelen dicht bij een doelpunt voor de Duitsers, maar hij zag zijn schot net naast gaan.

Met Malen nog ruim een kwartier in de ploeg voor Haller probeerde Dortmund een slotoffensief in te zetten. Tot echt grote kansen kwam de ploeg van coach Edin Terzic echter niet meer. Chelsea was bij counters te slordig om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, maar hield stand in de lange extra tijd.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

8 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

8 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

9 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

9 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

9 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

13 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

17 uur geleden