Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea naar kwartfinales CL na zege op Borussia Dortmund

Chelsea naar kwartfinales CL na zege op Borussia Dortmund

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de kwartfinales van de Champions League bereikt. De Londense club won op Stamford Bridge in Londen met 2-0 van Borussia Dortmund en dat was voldoende na de 1-0 thuiszege in Duitsland vorige maand. De overwinning en de plaatsing voor de laatste acht in het belangrijkste Europese clubtoernooi geeft de geplaagde coach Graham Potter van Chelsea weer wat lucht.

Chelsea kwam vlak voor de rust op voorsprong via Raheem Sterling. Kai Havertz maakte aan het begin van de tweede helft uit een strafschop het benodigde tweede doelpunt voor de Engelse club.

Scheidsrechter Danny Makkelie floot de wedstrijd in Londen met 10 minuten vertraging op gang. De spelersbus van de Duitsers was pas laat gearriveerd door verkeersproblemen rondom Stamford Bridge. Dortmund begon aan het duel in de wetenschap dat het alle tien wedstrijden dit jaar had gewonnen. Chelsea kent ondanks de honderden miljoenen die in de ploeg zijn geïnvesteerd een tegenvallend seizoen in de Premier League en had dit kalenderjaar pas twee keer gewonnen, waardoor coach Potter onder grote druk stond.

Strafschop

Dortmund dat startte met Sébastien Haller in de aanval en Donyell Malen op de bank, kreeg de eerste kans van de wedstrijd uit een vrije trap van Marco Reus. Doelman Kepa Arrizabalaga tikte de bal uit de linkerhoek. Daarna nam de thuisploeg het initiatief en zette Dortmund flink onder druk. Kai Havertz schoot op de paal en zag later een treffer afgekeurd worden omdat Sterling in een eerdere actie buitenspel stond. Nadat schoten van João Félix en Ben Chilwell waren gekeerd, was het vlak voor de rust alsnog raak via Sterling. Die schoot in tweede instantie hoog binnen.

Chelsea kreeg al vroeg in de tweede helft een strafschop nadat videoscheidsrechter Pol van Boekel bij de voorzet van Chilwell hands van Marius Wolf had geconstateerd. Havertz schoot de penalty echter op de paal, maar de Duitse spits kreeg een tweede kans omdat de spelers van Dortmund te vroeg het strafschopgebied waren ingelopen. De tweede poging in de rechterhoek was wel raak. Jude Bellingham was na bijna een uur spelen dicht bij een doelpunt voor de Duitsers, maar hij zag zijn schot net naast gaan.

Met Malen nog ruim een kwartier in de ploeg voor Haller probeerde Dortmund een slotoffensief in te zetten. Tot echt grote kansen kwam de ploeg van coach Edin Terzic echter niet meer. Chelsea was bij counters te slordig om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, maar hield stand in de lange extra tijd.

Meer uit Voetbal

Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

1 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

4 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

5 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

6 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

8 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

9 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

9 uur geleden