Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea naar kwartfinales CL na zege op Borussia Dortmund

Chelsea naar kwartfinales CL na zege op Borussia Dortmund

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de kwartfinales van de Champions League bereikt. De Londense club won op Stamford Bridge in Londen met 2-0 van Borussia Dortmund en dat was voldoende na de 1-0 thuiszege in Duitsland vorige maand. De overwinning en de plaatsing voor de laatste acht in het belangrijkste Europese clubtoernooi geeft de geplaagde coach Graham Potter van Chelsea weer wat lucht.

Chelsea kwam vlak voor de rust op voorsprong via Raheem Sterling. Kai Havertz maakte aan het begin van de tweede helft uit een strafschop het benodigde tweede doelpunt voor de Engelse club.

Scheidsrechter Danny Makkelie floot de wedstrijd in Londen met 10 minuten vertraging op gang. De spelersbus van de Duitsers was pas laat gearriveerd door verkeersproblemen rondom Stamford Bridge. Dortmund begon aan het duel in de wetenschap dat het alle tien wedstrijden dit jaar had gewonnen. Chelsea kent ondanks de honderden miljoenen die in de ploeg zijn geïnvesteerd een tegenvallend seizoen in de Premier League en had dit kalenderjaar pas twee keer gewonnen, waardoor coach Potter onder grote druk stond.

Strafschop

Dortmund dat startte met Sébastien Haller in de aanval en Donyell Malen op de bank, kreeg de eerste kans van de wedstrijd uit een vrije trap van Marco Reus. Doelman Kepa Arrizabalaga tikte de bal uit de linkerhoek. Daarna nam de thuisploeg het initiatief en zette Dortmund flink onder druk. Kai Havertz schoot op de paal en zag later een treffer afgekeurd worden omdat Sterling in een eerdere actie buitenspel stond. Nadat schoten van João Félix en Ben Chilwell waren gekeerd, was het vlak voor de rust alsnog raak via Sterling. Die schoot in tweede instantie hoog binnen.

Chelsea kreeg al vroeg in de tweede helft een strafschop nadat videoscheidsrechter Pol van Boekel bij de voorzet van Chilwell hands van Marius Wolf had geconstateerd. Havertz schoot de penalty echter op de paal, maar de Duitse spits kreeg een tweede kans omdat de spelers van Dortmund te vroeg het strafschopgebied waren ingelopen. De tweede poging in de rechterhoek was wel raak. Jude Bellingham was na bijna een uur spelen dicht bij een doelpunt voor de Duitsers, maar hij zag zijn schot net naast gaan.

Met Malen nog ruim een kwartier in de ploeg voor Haller probeerde Dortmund een slotoffensief in te zetten. Tot echt grote kansen kwam de ploeg van coach Edin Terzic echter niet meer. Chelsea was bij counters te slordig om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, maar hield stand in de lange extra tijd.

Meer uit Voetbal

Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

23 minuten geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

3 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

4 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

4 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

5 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

7 uur geleden
PSV'er Schouten kan na operatie aan herstel beginnen

EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.

7 uur geleden