Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea naar kwartfinales CL na zege op Borussia Dortmund

Chelsea naar kwartfinales CL na zege op Borussia Dortmund

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de kwartfinales van de Champions League bereikt. De Londense club won op Stamford Bridge in Londen met 2-0 van Borussia Dortmund en dat was voldoende na de 1-0 thuiszege in Duitsland vorige maand. De overwinning en de plaatsing voor de laatste acht in het belangrijkste Europese clubtoernooi geeft de geplaagde coach Graham Potter van Chelsea weer wat lucht.

Chelsea kwam vlak voor de rust op voorsprong via Raheem Sterling. Kai Havertz maakte aan het begin van de tweede helft uit een strafschop het benodigde tweede doelpunt voor de Engelse club.

Scheidsrechter Danny Makkelie floot de wedstrijd in Londen met 10 minuten vertraging op gang. De spelersbus van de Duitsers was pas laat gearriveerd door verkeersproblemen rondom Stamford Bridge. Dortmund begon aan het duel in de wetenschap dat het alle tien wedstrijden dit jaar had gewonnen. Chelsea kent ondanks de honderden miljoenen die in de ploeg zijn geïnvesteerd een tegenvallend seizoen in de Premier League en had dit kalenderjaar pas twee keer gewonnen, waardoor coach Potter onder grote druk stond.

Strafschop

Dortmund dat startte met Sébastien Haller in de aanval en Donyell Malen op de bank, kreeg de eerste kans van de wedstrijd uit een vrije trap van Marco Reus. Doelman Kepa Arrizabalaga tikte de bal uit de linkerhoek. Daarna nam de thuisploeg het initiatief en zette Dortmund flink onder druk. Kai Havertz schoot op de paal en zag later een treffer afgekeurd worden omdat Sterling in een eerdere actie buitenspel stond. Nadat schoten van João Félix en Ben Chilwell waren gekeerd, was het vlak voor de rust alsnog raak via Sterling. Die schoot in tweede instantie hoog binnen.

Chelsea kreeg al vroeg in de tweede helft een strafschop nadat videoscheidsrechter Pol van Boekel bij de voorzet van Chilwell hands van Marius Wolf had geconstateerd. Havertz schoot de penalty echter op de paal, maar de Duitse spits kreeg een tweede kans omdat de spelers van Dortmund te vroeg het strafschopgebied waren ingelopen. De tweede poging in de rechterhoek was wel raak. Jude Bellingham was na bijna een uur spelen dicht bij een doelpunt voor de Duitsers, maar hij zag zijn schot net naast gaan.

Met Malen nog ruim een kwartier in de ploeg voor Haller probeerde Dortmund een slotoffensief in te zetten. Tot echt grote kansen kwam de ploeg van coach Edin Terzic echter niet meer. Chelsea was bij counters te slordig om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, maar hield stand in de lange extra tijd.

Meer uit Voetbal

PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

1 uur geleden
Ajax speelt met speciale shirts voor Nouri Foundation

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt zaterdagavond in de thuiswedstrijd tegen Excelsior met speciale rugnummers ter ere van Abdelhak Nouri. De rugnummers zijn voorzien van foto's van hem.

2 uur geleden
Barcelona viert terugkeer in Camp Nou met ruime zege

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de terugkeer naar Camp Nou gevierd met een overwinning op Athletic Club uit Bilbao. Na een 2-0-ruststand won de thuisploeg met 4-0.

2 uur geleden
Liverpool gaat hard onderuit tegen Nottingham Forest (0-3)

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot blijft slecht presteren met Liverpool in de Premier League. De tegenstander van PSV woensdag in de Champions League verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (0-3), dat als nummer 19 van de ranglijst aan de twaalfde speelronde was begonnen.

2 uur geleden
Ajax begint met rechtsback Gaaei tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Anton Gaaei begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Excelsior. De Deense rechtsback vervangt Lucas Rosa, die door een blessure ontbreekt in de selectie van de nummer 4 van de Eredivisie.

2 uur geleden
Bayern komt slechte start te boven en wint ruim van Freiburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moest tegen SC Freiburg even op gang komen, maar boekte daarna de tiende zege van het seizoen in elf duels. De bezoekers leidden na amper een kwartier met 2-0, maar na negentig minuten was het verschil duidelijk: 6-2.

2 uur geleden
Zverev brengt Duitsers op gelijke hoogte met Spanje in Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Alexander Zverev heeft de Duitse tennissers op gelijke hoogte gebracht in de halve finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg Jaume Munar in twee sets: 7-6 (2) 7-6 (5).

2 uur geleden