Chelsea na moeizame zege op Luton kwartfinalist FA Cup
LUTON (ANP) - Chelsea is woensdag ontsnapt aan uitschakeling in de strijd om de FA Cup. De ploeg van coach Thomas Tuchel, vooral in het nieuws door het aanstaande afscheid van eigenaar Roman Abramovitsj, moest tegen Luton Town tot het uiterste gaan maar won met 3-2 dankzij een treffer van Romelu Lukaku. Daarmee staat Chelsea in de kwartfinales van het belangrijkste Engelse bekertoernooi.
Chelsea verloor zondag in de finale van de League Cup na een lange strafschoppenserie van Liverpool. Woensdag bevestigde de Russische eigenaar Abramovitsj dat hij de Londense club verkoopt. Kort na de inval van het Russische leger in Oekraïne had hij zijn belangen in de club al formeel overgedragen.
Reece Burke zette met een rake kopbal de thuisclub al na 2 minuten op voorsprong. Chelsea stelde er weinig tegenover maar in de 27e minuut maakte de Spanjaard Saúl ̃Ñíguez toch gelijk. Het leek een aanzet tot herstel van de orde maar kort voor rust nam Luton, de nummer 6 op het tweede niveau in Engeland, opnieuw de leiding via Harry Cornick. Pas in de 68e minuut bracht een treffer van Timo Werner de stand weer in evenwicht, waarna Lukaku het duel 10 minuten later besliste.
Liverpool
Liverpool drong eveneens door tot de volgende ronde. De nummer 2 van de Premier League versloeg op het eigen Anfield Norwich City, 2-1. De Japanner Takumi Minamino scoorde voor rust twee keer voor de thuisclub. Lukas Rupp maakte in de slotfase een doelpunt voor Norwich City.
Virgil van Dijk had een avondje rust gekregen van Liverpool-trainer Jürgen Klopp. Bij Norwich stond Tim Krul in het doel.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
10 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
10 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
11 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
12 uur geleden