Chelsea na moeizame zege op Luton kwartfinalist FA Cup
LUTON (ANP) - Chelsea is woensdag ontsnapt aan uitschakeling in de strijd om de FA Cup. De ploeg van coach Thomas Tuchel, vooral in het nieuws door het aanstaande afscheid van eigenaar Roman Abramovitsj, moest tegen Luton Town tot het uiterste gaan maar won met 3-2 dankzij een treffer van Romelu Lukaku. Daarmee staat Chelsea in de kwartfinales van het belangrijkste Engelse bekertoernooi.
Chelsea verloor zondag in de finale van de League Cup na een lange strafschoppenserie van Liverpool. Woensdag bevestigde de Russische eigenaar Abramovitsj dat hij de Londense club verkoopt. Kort na de inval van het Russische leger in Oekraïne had hij zijn belangen in de club al formeel overgedragen.
Reece Burke zette met een rake kopbal de thuisclub al na 2 minuten op voorsprong. Chelsea stelde er weinig tegenover maar in de 27e minuut maakte de Spanjaard Saúl ̃Ñíguez toch gelijk. Het leek een aanzet tot herstel van de orde maar kort voor rust nam Luton, de nummer 6 op het tweede niveau in Engeland, opnieuw de leiding via Harry Cornick. Pas in de 68e minuut bracht een treffer van Timo Werner de stand weer in evenwicht, waarna Lukaku het duel 10 minuten later besliste.
Liverpool
Liverpool drong eveneens door tot de volgende ronde. De nummer 2 van de Premier League versloeg op het eigen Anfield Norwich City, 2-1. De Japanner Takumi Minamino scoorde voor rust twee keer voor de thuisclub. Lukas Rupp maakte in de slotfase een doelpunt voor Norwich City.
Virgil van Dijk had een avondje rust gekregen van Liverpool-trainer Jürgen Klopp. Bij Norwich stond Tim Krul in het doel.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
12 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
14 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
16 uur geleden