Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea na moeizame zege op Luton kwartfinalist FA Cup

Chelsea na moeizame zege op Luton kwartfinalist FA Cup

LUTON (ANP) - Chelsea is woensdag ontsnapt aan uitschakeling in de strijd om de FA Cup. De ploeg van coach Thomas Tuchel, vooral in het nieuws door het aanstaande afscheid van eigenaar Roman Abramovitsj, moest tegen Luton Town tot het uiterste gaan maar won met 3-2 dankzij een treffer van Romelu Lukaku. Daarmee staat Chelsea in de kwartfinales van het belangrijkste Engelse bekertoernooi.

Chelsea verloor zondag in de finale van de League Cup na een lange strafschoppenserie van Liverpool. Woensdag bevestigde de Russische eigenaar Abramovitsj dat hij de Londense club verkoopt. Kort na de inval van het Russische leger in Oekraïne had hij zijn belangen in de club al formeel overgedragen.

Reece Burke zette met een rake kopbal de thuisclub al na 2 minuten op voorsprong. Chelsea stelde er weinig tegenover maar in de 27e minuut maakte de Spanjaard Saúl ̃Ñíguez toch gelijk. Het leek een aanzet tot herstel van de orde maar kort voor rust nam Luton, de nummer 6 op het tweede niveau in Engeland, opnieuw de leiding via Harry Cornick. Pas in de 68e minuut bracht een treffer van Timo Werner de stand weer in evenwicht, waarna Lukaku het duel 10 minuten later besliste.

Liverpool

Liverpool drong eveneens door tot de volgende ronde. De nummer 2 van de Premier League versloeg op het eigen Anfield Norwich City, 2-1. De Japanner Takumi Minamino scoorde voor rust twee keer voor de thuisclub. Lukas Rupp maakte in de slotfase een doelpunt voor Norwich City.

Virgil van Dijk had een avondje rust gekregen van Liverpool-trainer Jürgen Klopp. Bij Norwich stond Tim Krul in het doel.

Meer uit Voetbal

Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

6 minuten geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

29 minuten geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

50 minuten geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

54 minuten geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

2 uur geleden
Ook spits Miedema mist oefenduel van voetbalsters met Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het in het oefenduel met Portugal van vrijdag ook stellen zonder spits Vivianne Miedema. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft nog te veel last van klachten die ze overhield aan het duel van haar club Manchester City met Nottingham Forest van afgelopen weekend. Dat zei bondscoach Arjan Veurink tijdens een onlinepersconferentie.

2 uur geleden
Bouziane voor het eerst in de basis bij AZ tegen Iers Shelbourne

ALKMAAR (ANP) - Aanvaller Wassim Bouziane staat voor het eerst in de basis bij AZ in het duel in de Conference League met het Ierse Shelbourne. Coach Maarten Martens heeft de 18-jarige voetballer in de aanval gezet met Troy Parrott en Weslley Patati.

3 uur geleden