Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea na moeizame zege op Luton kwartfinalist FA Cup

Chelsea na moeizame zege op Luton kwartfinalist FA Cup

LUTON (ANP) - Chelsea is woensdag ontsnapt aan uitschakeling in de strijd om de FA Cup. De ploeg van coach Thomas Tuchel, vooral in het nieuws door het aanstaande afscheid van eigenaar Roman Abramovitsj, moest tegen Luton Town tot het uiterste gaan maar won met 3-2 dankzij een treffer van Romelu Lukaku. Daarmee staat Chelsea in de kwartfinales van het belangrijkste Engelse bekertoernooi.

Chelsea verloor zondag in de finale van de League Cup na een lange strafschoppenserie van Liverpool. Woensdag bevestigde de Russische eigenaar Abramovitsj dat hij de Londense club verkoopt. Kort na de inval van het Russische leger in Oekraïne had hij zijn belangen in de club al formeel overgedragen.

Reece Burke zette met een rake kopbal de thuisclub al na 2 minuten op voorsprong. Chelsea stelde er weinig tegenover maar in de 27e minuut maakte de Spanjaard Saúl ̃Ñíguez toch gelijk. Het leek een aanzet tot herstel van de orde maar kort voor rust nam Luton, de nummer 6 op het tweede niveau in Engeland, opnieuw de leiding via Harry Cornick. Pas in de 68e minuut bracht een treffer van Timo Werner de stand weer in evenwicht, waarna Lukaku het duel 10 minuten later besliste.

Liverpool

Liverpool drong eveneens door tot de volgende ronde. De nummer 2 van de Premier League versloeg op het eigen Anfield Norwich City, 2-1. De Japanner Takumi Minamino scoorde voor rust twee keer voor de thuisclub. Lukas Rupp maakte in de slotfase een doelpunt voor Norwich City.

Virgil van Dijk had een avondje rust gekregen van Liverpool-trainer Jürgen Klopp. Bij Norwich stond Tim Krul in het doel.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

10 uur geleden
Ajacied Mokio verkiest nationale elftal DR Congo boven België

AMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."

10 uur geleden
Weghorst en Wijndal beschikbaar voor Ajax tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.

13 uur geleden
Real bestraft spelers Valverde en Tchouaméni met hoge boete

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.

14 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie verbaasd over nieuws rond Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.

15 uur geleden
Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

16 uur geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

17 uur geleden