Chelsea Manning vrijgelaten
ALEXANDRIA (ANP/DPA) - Oud-legeranalist Chelsea Manning is vrijgelaten. Een Amerikaanse rechter in Alexandria heeft daar opdracht toe gegeven omdat "haar getuigenis niet langer nodig is". Eerder deze week deed Manning volgens haar advocaten een zelfmoordpoging, maar die mislukte.
Manning zat sinds mei vorig jaar vast omdat ze weigerde te getuigen in een rechtszaak tegen oprichter Julian Assange van klokkenluiderssite WikiLeaks. De klokkenluider, die als man leefde vóór haar geslachtsveranderende operatie en Bradley heette met haar voornaam, had Wikileaks in 2010 honderdduizenden geheime militaire documenten verstrekt. Het gaat daarbij om Amerikaanse militaire operaties en oorlogsmisdaden in Irak en Afghanistan.
Manning zat eerder ook al zeven jaar vast vanwege het lekken van de documenten aan Wikileaks. Ze was eigenlijk veroordeeld tot een gevangenisstraf van 35 jaar, maar kwam eerder vrij door toedoen van president Barack Obama.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
2 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.
3 uur geledenBURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
6 uur geleden