Chelsea lijdt verlies van meer dan 100 miljoen
LONDEN (ANP) - De Londense voetbalclub Chelsea heeft het afgelopen seizoen een verlies van omgerekend 114 miljoen euro geleden. Dat was vooral te wijten aan dure aankopen, de ontslagkosten van coach Maurizio Sarri en het gebrek aan inkomsten uit de Champions League. De omzet van de club uit de Premier League in de jaargang 2018/2019 steeg wel, naar omgerekend 528 miljoen euro.
Chelsea openbaarde de boekhouding op de website en de clubleiding gaf aan dat Chelsea ondanks het immense verlies nog steeds voldoet aan de financiële regels van de Europese bond UEFA.
De spelers die Chelsea voor veel geld aantrok en die daarmee zwaar drukten op de financiële huishouding waren onder anderen Kepa Arrizabalaga, Christian Pulisic, Mateo Kovacic en Jorginho.
Chelsea heeft inmiddels met de verkoop van Eden Hazard aan Real Madrid weer een kleine 100 miljoen euro terugverdiend. De club wist ook te overwinteren in de Champions League en treft Bayern München in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
1 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
6 uur geleden