Chelsea lijdt verlies van meer dan 100 miljoen
LONDEN (ANP) - De Londense voetbalclub Chelsea heeft het afgelopen seizoen een verlies van omgerekend 114 miljoen euro geleden. Dat was vooral te wijten aan dure aankopen, de ontslagkosten van coach Maurizio Sarri en het gebrek aan inkomsten uit de Champions League. De omzet van de club uit de Premier League in de jaargang 2018/2019 steeg wel, naar omgerekend 528 miljoen euro.
Chelsea openbaarde de boekhouding op de website en de clubleiding gaf aan dat Chelsea ondanks het immense verlies nog steeds voldoet aan de financiële regels van de Europese bond UEFA.
De spelers die Chelsea voor veel geld aantrok en die daarmee zwaar drukten op de financiële huishouding waren onder anderen Kepa Arrizabalaga, Christian Pulisic, Mateo Kovacic en Jorginho.
Chelsea heeft inmiddels met de verkoop van Eden Hazard aan Real Madrid weer een kleine 100 miljoen euro terugverdiend. De club wist ook te overwinteren in de Champions League en treft Bayern München in de achtste finales.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
5 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
7 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
17 uur geleden