Chelsea lijdt bij Southampton tweede nederlaag van het seizoen
SOUTHAMPTON (ANP) - Chelsea heeft met Hakim Ziyech in de basis de uitwedstrijd tegen Southampton verloren. Het werd 2-1 in het St. Mary's Stadium, waar Chelsea de tweede nederlaag van het seizoen leed.
Raheem Sterling bezorgde Chelsea halverwege de eerste helft nog wel een voorsprong, maar 5 minuten later maakte de Belg Romeo Lavia gelijk. Adam Armstrong bepaalde al in de extra tijd van de eerste helft de eindstand.
De 29-jarige Ziyech, die deze transferperiode met Ajax sprak over een terugkeer, speelde de hele wedstrijd. Hij kwam dit seizoen pas een half uur in actie in de Premier League, in de uitwedstrijd tegen Leeds United. Ook dat duel ging verloren, met 3-0.
Chelsea heeft na vijf duels pas 7 punten. Koploper Arsenal heeft al 5 punten meer en nog een duel tegoed.
Sinisterra
Oud-Feyenoorder Luis Sinisterra maakte zijn eerste doelpunt voor Leeds United, dat hem deze zomer overnam van de Rotterdammers. De Colombiaan nam in de thuiswedstrijd tegen Everton de 1-1 voor zijn rekening.
Met zijn schot met links van buiten het zestienmetergebied bepaalde Sinisterra, die voor het eerst in de basis stond in de Premier League, de eindstand. Kort na zijn doelpunt werd de Zuid-Amerikaan gewisseld.
Leeds United heeft 8 punten, Everton pas 3.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
19 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
29 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
18 uur geleden