
Chelsea legt Oekraïense middenvelder Moedrik vast
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van Sjachtar Donetsk-middenvelder Michailo Moedrik afgerond. De 22-jarige Oekraïner tekende een contract voor 8,5 jaar bij de Londense club. Chelsea betaalde naar verluidt een bedrag van 70 miljoen euro, dat met bonussen kan oplopen tot 100 miljoen.
"Ik ben erg blij dat ik bij Chelsea heb getekend", verklaarde Moedrik, die eveneens in de belangstelling stond van Arsenal. "Het is een enorm grote club, in een fantastische competitie en het is een erg mooie uitdaging voor mij op dit moment in mijn carrière. Ik kijk ernaar uit om onder trainer Graham Potter aan de slag te gaan.
Moedrik was dit seizoen betrokken bij achttien treffers in evenzoveel wedstrijden, waaronder drie doelpunten en twee assists in de Champions League. De middenvelder was zondag al aanwezig als toeschouwer bij het competitieduel met Crystal Palace
Chelsea kan de versterking goed gebruiken. De ploeg staat op de tiende plaats in de Premier League en won slechts zeven van de achttien wedstrijden. Het elftal van Potter is ook al uitgeschakeld in de twee Engelse bekertoernooien. Chelsea zou eveneens geïnteresseerd zijn in PSV-aanvaller Noni Madueke, terwijl onlangs ook de Portugees João Félix werd gehuurd.
Meer uit Voetbal
HELSINKI (ANP) - Oliver Antman kijkt uit naar de thuiswedstrijd van Finland tegen het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie. "Aan de ene kant is het een duel zoals veel andere wedstrijden", blikte de aanvaller van Go Ahead Eagles op een persconferentie vooruit op het duel van zaterdag in Helsinki. "Maar ik speel ook in Nederland. Dat maakt het wel een beetje speciaal, al ken ik geen enkele speler van de tegenstander persoonlijk."
21 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het gepromoveerde 1. FC Köln heeft Lukas Kwasniok aangesteld als trainer. De 43-jarige in Polen geboren Duitser tekende een contract tot de zomer van 2028 in Keulen.
3 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse scheidsrechters Serdar Gözübüyük en Dennis Higler spelen een rol bij de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje. De UEFA stelde Gözübüyük aan als vierde official, Higler is zondag assistent-VAR.
3 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti heeft zijn debuut als bondscoach van Brazilië niet kunnen vieren met een overwinning. De Italiaanse trainer, die onlangs vertrok bij Real Madrid, zag zijn ploeg niet verder komen dan een doelpuntloos gelijkspel in de WK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Ecuador: 0-0.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Paul Gladon teruggehaald naar Limburg. De 33-jarige aanvaller, die twee jaar geleden Fortuna verruilde voor het Armeense Noah FC, tekende een contract voor één seizoen met een optie voor nog een jaar.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Spanje staat zondag in de finale van de Nations League. Bij de laatste vier werd Frankrijk in een doelpuntrijke wedstrijd met 5-4 verslagen. In de eindstrijd in München wacht een duel met Portugal, dat woensdag met 2-1 te sterk was voor gastland Duitsland.
15 uur geledenRIFFA (ANP) - Door de 0-2-nederlaag van Bahrein in het thuisduel met Saudi-Arabië is Indonesië zeker van plaatsing voor de vierde ronde van de Aziatische WK-kwalificatiereeks. De ploeg van bondscoach Patrick Kluivert won eerder op de dag met 1-0 van China en eindigt in groep C als nummer 3 of 4.
18 uur geleden