Chelsea klimt door derde zege op rij naar vijfde plaats
SHEFFIELD (ANP) - Chelsea is door een 2-1-zege bij Sheffield United gestegen naar de vijfde plaats in de Premier League. De Londenaren van coach Thomas Tuchel won voor de derde keer op rij en zijn op 39 punten gekomen, evenveel als West Ham United, maar Chelsea heeft een beter doelsaldo.
Koploper Manchester City, dat eerder op de avond met 4-1 won bij Liverpool, heeft elf punten meer dan Chelsea. De afstand tot Liverpool dat vierde staat, een plek die recht geeft op het spelen van Champions League volgend seizoen, is maar 1 punt.
Chelsea speelde bij hekkensluiter Sheffield zonder voormalig Ajacied Hakim Ziyech, maar met oud-Vitesse-speler Mason Mount. Die zette de bezoekers vlak voor de rust uit Londen op 1-0 na een voorzet van Timo Werner. In de tweede helft kwam Sheffied op gelijke hoogte. Chelsea-verdediger Antonio Rüdiger passeerde met een terugspeelbal zijn eigen doelman Edouard Mendy. Chelsea herstelde zich snel. Enkele minuten later werd Werner neergelegd door doelman Aaron Ramsdale en kon Jorginho de strafschop benutten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
15 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
17 uur geleden