Chelsea klimt door derde zege op rij naar vijfde plaats
SHEFFIELD (ANP) - Chelsea is door een 2-1-zege bij Sheffield United gestegen naar de vijfde plaats in de Premier League. De Londenaren van coach Thomas Tuchel won voor de derde keer op rij en zijn op 39 punten gekomen, evenveel als West Ham United, maar Chelsea heeft een beter doelsaldo.
Koploper Manchester City, dat eerder op de avond met 4-1 won bij Liverpool, heeft elf punten meer dan Chelsea. De afstand tot Liverpool dat vierde staat, een plek die recht geeft op het spelen van Champions League volgend seizoen, is maar 1 punt.
Chelsea speelde bij hekkensluiter Sheffield zonder voormalig Ajacied Hakim Ziyech, maar met oud-Vitesse-speler Mason Mount. Die zette de bezoekers vlak voor de rust uit Londen op 1-0 na een voorzet van Timo Werner. In de tweede helft kwam Sheffied op gelijke hoogte. Chelsea-verdediger Antonio Rüdiger passeerde met een terugspeelbal zijn eigen doelman Edouard Mendy. Chelsea herstelde zich snel. Enkele minuten later werd Werner neergelegd door doelman Aaron Ramsdale en kon Jorginho de strafschop benutten.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
10 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
16 uur geleden