Chelsea heeft Lukaku terug voor halve finale FA Cup
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft Romelu Lukaku terug voor de halve finale in het toernooi om de FA Cup tegen Crystal Palace. De twee clubs uit Londen treffen elkaar zondag op Wembley. Lukaku ontbrak dinsdag vanwege achillespeesklachten in de return tegen Real Madrid in de kwartfinales van de Champions League. Hij sloot twee dagen later echter weer aan bij de groepstraining.
Chelsea had de thuiswedstrijd tegen Real met 3-1 verloren, maar nam in de Spaanse hoofdstad een voorsprong van 3-0. Invaller Rodrygo dwong een verlenging af voor Real Madrid, dat in het extra half uur dankzij een doelpunt van Karim Benzema (2-3) toch de halve finales haalde.
"Deze wedstrijd heeft ons vertrouwen een 'boost' gegeven, maar natuurlijk zijn we ook teleurgesteld", zei trainer Thomas Tuchel. "Qua gevoelens zit ik er tussenin. We wisten dat we een bijzonder zware opdracht hadden toen we naar Madrid gingen. We hebben een fantastische prestatie geleverd, maar toch houden we hier een vervelende nasmaak aan over omdat we uit de Champions League liggen."
Tuchel mist tegen Crystal Palace alleen Ben Chilwell en Callum Hudson-Odoi. "Verder is iedereen in orde. We hebben een grote wedstrijd op Wembley op het programma staan. We willen naar de finale toe." De andere finalist komt zaterdag uit het duel tussen Manchester City en Liverpool.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
57 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
16 uur geleden