Chelsea heeft Lukaku terug voor halve finale FA Cup
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft Romelu Lukaku terug voor de halve finale in het toernooi om de FA Cup tegen Crystal Palace. De twee clubs uit Londen treffen elkaar zondag op Wembley. Lukaku ontbrak dinsdag vanwege achillespeesklachten in de return tegen Real Madrid in de kwartfinales van de Champions League. Hij sloot twee dagen later echter weer aan bij de groepstraining.
Chelsea had de thuiswedstrijd tegen Real met 3-1 verloren, maar nam in de Spaanse hoofdstad een voorsprong van 3-0. Invaller Rodrygo dwong een verlenging af voor Real Madrid, dat in het extra half uur dankzij een doelpunt van Karim Benzema (2-3) toch de halve finales haalde.
"Deze wedstrijd heeft ons vertrouwen een 'boost' gegeven, maar natuurlijk zijn we ook teleurgesteld", zei trainer Thomas Tuchel. "Qua gevoelens zit ik er tussenin. We wisten dat we een bijzonder zware opdracht hadden toen we naar Madrid gingen. We hebben een fantastische prestatie geleverd, maar toch houden we hier een vervelende nasmaak aan over omdat we uit de Champions League liggen."
Tuchel mist tegen Crystal Palace alleen Ben Chilwell en Callum Hudson-Odoi. "Verder is iedereen in orde. We hebben een grote wedstrijd op Wembley op het programma staan. We willen naar de finale toe." De andere finalist komt zaterdag uit het duel tussen Manchester City en Liverpool.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
7 uur geleden