Chelsea haalt uit en passeert Norwich-doelman Krul zeven keer
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de thuiswedstrijd tegen Norwich City, dat laatste staat in de Premier League, met ruime cijfers gewonnen. Op Stamford Bridge werd het mede dankzij drie doelpunten van Mason Mount liefst 7-0.
Mount zette Chelsea al in de achtste minuut op voorsprong met een diagonaal schot en zijn doelpunt bleek de opmaat voor een eenvoudige middag. Callum Hudson-Odoi maakte er met een beheerste schuiver snel 2-0 van en nog voor rust was het 3-0 via Reece James.
Na een uur was het al 5-0, door doelpunten van Ben Chilwell en Max Aarons, die de bal achter zijn eigen doelman werkte. Die keeper was Tim Krul, die met Norwich al 23 doelpunten heeft geïncasseerd in negen duels. De 6-0 werd gemaakt door opnieuw Mount, die een penalty benutte. Krul keerde de strafschop aanvankelijk, maar de international was te vroeg van zijn doellijn gekomen. In de herkansing faalde Mount niet en in blessuretijd maakte hij zijn derde van de middag. Norwich speelde vanaf de 65e minuut met een man minder na de tweede gele kaart voor Ben Gibson.
Bij Chelsea, dat aantrad zonder de geblesseerde aanvallers Romelu Lukaku en Timo Wener, mocht Hakim Ziyech in de 70e minuut invallen. De oud-Ajacied verving Hudson-Odoi.
Chelsea, woensdag in de Champions League al met 4-0 te sterk voor Malmö, gaat aan de leiding in de Premier League. De club uit Londen heeft na negen duels 22 punten. Achtervolger Liverpool speelt dit weekend uit tegen Manchester United.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
13 uur geleden