Chelsea en Sevilla spelen 0-0 in Londen
LONDEN (ANP) - Chelsea en Sevilla zijn in hun openingsduel in groep E van de Champions League niet tot scoren gekomen. De Spaanse ploeg, vorig jaar winnaar van de Europa League, deed op Stamford Bridge nauwelijks onder voor de Londense formatie. Luuk de Jong stond in de spits bij Sevilla, Hakim Ziyech viel na een uur in bij Chelsea.
Sevilla was in de eerste helft de betere ploeg, maar het goede positiespel leverde nauwelijks uitgespeelde kansen op. De Jong kreeg zelfs geen enkele mogelijkheid. De thuisploeg speelde na rust heel wat voortvarender en met meer dreiging. Kurt Zouma en spits Timo Werner waren dichtbij een goal.
In de 62e minuut viel Ziyech in voor Mason Mount. De oud-Ajacied stond nog maar net in het veld, of Sevilla scoorde bijna. Een snoeiharde volley van invaller Jordán scheerde rakelings over het doel. Het duel wilde ook in de slotfase niet ontvlammen. Zyech kon zich amper onderscheiden en De Jong bleef ook in de tweede helft vrij onzichtbaar.
Stade Rennais en FC Krasnodar speelden in Rennes eveneens gelijk: 1-1. Het was voor zowel de Franse als de Russische ploeg het debuut in de Champions League. Bij Krasnodar speelde oud-Feyenoord Tonny Vilhena de hele wedstrijd.
De thuisploeg kwam in de 56e minuut op voorsprong door een benutte strafschop van Sehrou Guirassy. Drie minuten later stond het alweer 1-1. Chistian Ramirez kreeg een passje van Vilhena en schoot de bal van grote afstand in de korte hoek.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
15 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
17 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
18 uur geleden