Chelsea en Manchester United grijpen Champions League-ticket
LONDEN (ANP) - Chelsea en Manchester United hebben zich voor komend seizoen verzekerd van deelname aan de Champions League. Ze voegden zich bij kampioen Liverpool en Manchester City, die eerder al zeker waren van een plek bij de eerste vier.
Chelsea won op eigen veld met 2-0 van Wolverhampton Wanderers. Mason Mount en Olivier Giroud scoorden voor Chelsea, beiden vlak voor rust.
United wist de uitwedstrijd tegen concurrent Leicester City te winnen: 0-2. Bruno Fernandes benutte twintig minuten voor tijd een strafschop en Jesse Lingard maakte er diep in blessuretijd 0-2 van. Daardoor werd het gat tussen United en Leicester vier punten in het voordeel van de bezoekers. United werd derde, Chelsea vierde. Beide clubs hebben 66 punten, maar United heeft een beter doelsaldo.
Liverpool
Kampioen Liverpool beëindigde het seizoen met een zege bij Newcastle United. Het werd 1-3. Virgil van Dijk, die dit seizoen in alle competitiewedstrijden zijn opwachting maakte, nam het eerste doelpunt van Liverpool voor zijn rekening. Ook Divock Origi en Sadio Mané scoorden.
Door de 32e zege kwam de club uit op 99 punten. In de historie van de Premier League haalde alleen Manchester City in 2017-2018 meer punten: 100.
Vardy topscorer
City sloot af met een eenvoudige zege op het reeds gedegradeerde Norwich City. Het werd 5-0, mede door twee doelpunten van Kevin De Bruyne.
Jamie Vardy van Leicester City werd topscorer van de Premier League met 23 doelpunten. Tijdens de laatste speelronde kwam hij niet tot scoren.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
1 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
2 uur geleden