Chelsea en Arsenal raken verder achterop door gelijkspel in derby
LONDEN (ANP) - Chelsea en Arsenal zijn weinig opgeschoten met het 1-1-gelijkspel in de stadsderby. De nummers 3 en 4 van de Premier League hebben nu 19 punten, terwijl het door Arne Slot gecoachte Liverpool zaterdag al op 28 punten kwam. Manchester City neemt met 23 punten de tweede plek in.
Chelsea kreeg voor eigen publiek aanvankelijk de grotere kansen, maar leek na ruim een half uur op achterstand te komen. De videoscheidsrechter annuleerde de openingstreffer van de Duitser Kai Havertz echter om buitenspel.
Na een uur kwam Arsenal alsnog op voorsprong, na een assist van de van een blessure teruggekeerde aanvoerder Martin Ødegaard. Aanvaller Gabriel Martinelli verraste Chelsea-keeper Robert Sánchez met een schot in de korte hoek van dichtbij. De Portugees Pedro Neto maakte tien minuten later gelijk met een laag schot van afstand.
Oranje-international Jurriën Timber speelde de hele wedstrijd als linksback bij Arsenal, dat voor de vierde competitiewedstrijd op rij niet won.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
1 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
6 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
8 uur geleden