Chelsea-coach Tuchel: Lukaku is geestelijk vermoeid
LONDEN (ANP) - De Belgische international Romelu Lukaku heeft momenteel bij Chelsea last van geestelijke vermoeidheid. Dat zei zijn coach Thomas Tuchel in de aanloop naar de thuiswedstrijd woensdag in de Champions League tegen Malmö FF. "Hij heeft de laatste tijd veel wedstrijden gespeeld", betoogde de Duitse trainer. "Hij is daardoor mentaal een beetje moe. Maar het is niet zo dat we ons daar grote zorgen over maken."
Lukaku (28) keerde in augustus na zeven jaar terug bij Chelsea, de titelhouder in de Champions League. De Londense club betaalde circa 115 miljoen euro voor hem aan Internazionale. Hij begon sterk aan zijn tweede periode op Stamford Bridge, maar heeft nu al sinds half september voor Chelsea niet meer gescoord.
"Mijn spelers moeten zich nog steeds een beetje aanpassen aan de manier waarop Romelu speelt", legde Tuchel uit. "Dat gaat dagelijks een stukje beter. Maar doordat hij vanaf de zomer zoveel heeft gespeeld, zeker ook met België, heeft hij nu even een terugslag. Het betekent veel voor hem om voor zijn land uit te komen. Dat neemt hij heel serieus. Als het dan even tegenzit met de nationale ploeg, zoals onlangs in de Nations League, gaat hij daarover nadenken. Die last drukt op zijn schouders en vermoeit hem."
Chelsea staat na twee speelronden in groep H met 3 punten op de tweede plek. Juventus leidt met 6 punten. Malmö FF is nog puntloos.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
19 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
21 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
21 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
23 uur geleden