Chelsea-coach Tuchel: Lukaku is geestelijk vermoeid
LONDEN (ANP) - De Belgische international Romelu Lukaku heeft momenteel bij Chelsea last van geestelijke vermoeidheid. Dat zei zijn coach Thomas Tuchel in de aanloop naar de thuiswedstrijd woensdag in de Champions League tegen Malmö FF. "Hij heeft de laatste tijd veel wedstrijden gespeeld", betoogde de Duitse trainer. "Hij is daardoor mentaal een beetje moe. Maar het is niet zo dat we ons daar grote zorgen over maken."
Lukaku (28) keerde in augustus na zeven jaar terug bij Chelsea, de titelhouder in de Champions League. De Londense club betaalde circa 115 miljoen euro voor hem aan Internazionale. Hij begon sterk aan zijn tweede periode op Stamford Bridge, maar heeft nu al sinds half september voor Chelsea niet meer gescoord.
"Mijn spelers moeten zich nog steeds een beetje aanpassen aan de manier waarop Romelu speelt", legde Tuchel uit. "Dat gaat dagelijks een stukje beter. Maar doordat hij vanaf de zomer zoveel heeft gespeeld, zeker ook met België, heeft hij nu even een terugslag. Het betekent veel voor hem om voor zijn land uit te komen. Dat neemt hij heel serieus. Als het dan even tegenzit met de nationale ploeg, zoals onlangs in de Nations League, gaat hij daarover nadenken. Die last drukt op zijn schouders en vermoeit hem."
Chelsea staat na twee speelronden in groep H met 3 punten op de tweede plek. Juventus leidt met 6 punten. Malmö FF is nog puntloos.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
16 uur geleden