Chelsea boekt vijfde zege op rij en voert druk op Liverpool op
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de druk op koploper Liverpool in de Premier League verder opgevoerd. De Londenaren versloegen Brentford met 2-1 en boekten daarmee hun vijfde achtereenvolgende zege. Liverpool speelde de laatste twee competitieduels gelijk en heeft nu nog een voorsprong van 2 punten op Chelsea, dat wel een duel meer speelde.
Kort voor rust kopte de Spanjaard Marc Cucurella Chelsea, na een indraaiende voorzet vanaf de zijlijn van oud-PSV'er Noni Madueke, op voorsprong. Brentford werd na rust sterker, maar vanuit een counter besliste de thuisploeg het duel. Nicolas Jackson werd de diepte ingestuurd en schoot in de korte hoek raak. Brentford kwam in de 90e minuut na een goede uitval dankzij Bryan Mbeumo alsnog terug tot 2-1, maar daar bleef het bij.
Bij Brentford hadden doelman Mark Flekken en verdediger Sepp van den Berg een basisplaats.
Tottenham Hotspur won eenvoudig bij hekkensluiter Southampton: 0-5. Na 25 minuten hadden de Spurs al vier keer gescoord. Tottenham staat nu op de tiende plaats.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
8 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
11 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
15 uur geleden