Chelsea blijft goed presteren en bereikt halve finales FA Cup
MIDDLESBROUGH (ANP) - Chelsea heeft dankzij een overwinning bij Middlesbrough de halve finales van de FA Cup bereikt. De jarige Marokkaanse international Hakim Ziyech, die zijn 29e verjaardag vierde, was met een doelpunt belangrijk bij de 2-0-overwinning van Chelsea. De Londenaren presteren in sportief opzicht goed, maar worden de laatste tijd wel geraakt door Britse sancties tegen de vertrekkende Russische eigenaar Roman Abramovitsj.
Zo mag Chelsea vanwege de Russische inval in Oekraïne geen losse kaartjes verkopen voor wedstrijden, zoals ook deze in Middlesbrough. Daarom had de nummer 3 van de Premier League de Engelse voetbalbond FA gevraagd ook geen thuispubliek toe te laten, maar dat verzoek trok de club later weer in. De tribunes van het Riverside-stadion zaten gewoon vol.
Chelsea kwam al vroeg op voorsprong via spits Romelu Lukaku. Ziyech gaf na een kwartier een steekpass op Mason Mount, die laag voorzette op Lukaku. De Belgische aanvaller, die in de competitie dit seizoen vijf keer scoorde, kon van dichtbij intikken.
Verre hoek
Na een half uur spelen kwam Ziyech vanaf de rechterkant naar binnen en schoot met links raak in de verre hoek. Middlesbrough, met de Nederlandse verdediger Anfernee Dijksteel in de basis, kon niet echt gevaarlijk worden. Tot veel schoten op doel kwam de nummer 8 van het Championship niet. Zondag zijn de andere drie kwartfinales in het toernooi om de FA Cup.
Chelsea bereikte afgelopen week de kwartfinales van de Champions League door Lille over twee wedstrijden te verslaan.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
6 uur geleden