Chelsea blijft goed presteren en bereikt halve finales FA Cup
MIDDLESBROUGH (ANP) - Chelsea heeft dankzij een overwinning bij Middlesbrough de halve finales van de FA Cup bereikt. De jarige Marokkaanse international Hakim Ziyech, die zijn 29e verjaardag vierde, was met een doelpunt belangrijk bij de 2-0-overwinning van Chelsea. De Londenaren presteren in sportief opzicht goed, maar worden de laatste tijd wel geraakt door Britse sancties tegen de vertrekkende Russische eigenaar Roman Abramovitsj.
Zo mag Chelsea vanwege de Russische inval in Oekraïne geen losse kaartjes verkopen voor wedstrijden, zoals ook deze in Middlesbrough. Daarom had de nummer 3 van de Premier League de Engelse voetbalbond FA gevraagd ook geen thuispubliek toe te laten, maar dat verzoek trok de club later weer in. De tribunes van het Riverside-stadion zaten gewoon vol.
Chelsea kwam al vroeg op voorsprong via spits Romelu Lukaku. Ziyech gaf na een kwartier een steekpass op Mason Mount, die laag voorzette op Lukaku. De Belgische aanvaller, die in de competitie dit seizoen vijf keer scoorde, kon van dichtbij intikken.
Verre hoek
Na een half uur spelen kwam Ziyech vanaf de rechterkant naar binnen en schoot met links raak in de verre hoek. Middlesbrough, met de Nederlandse verdediger Anfernee Dijksteel in de basis, kon niet echt gevaarlijk worden. Tot veel schoten op doel kwam de nummer 8 van het Championship niet. Zondag zijn de andere drie kwartfinales in het toernooi om de FA Cup.
Chelsea bereikte afgelopen week de kwartfinales van de Champions League door Lille over twee wedstrijden te verslaan.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
11 uur geleden