Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chelsea blijft goed presteren en bereikt halve finales FA Cup

Chelsea blijft goed presteren en bereikt halve finales FA Cup

MIDDLESBROUGH (ANP) - Chelsea heeft dankzij een overwinning bij Middlesbrough de halve finales van de FA Cup bereikt. De jarige Marokkaanse international Hakim Ziyech, die zijn 29e verjaardag vierde, was met een doelpunt belangrijk bij de 2-0-overwinning van Chelsea. De Londenaren presteren in sportief opzicht goed, maar worden de laatste tijd wel geraakt door Britse sancties tegen de vertrekkende Russische eigenaar Roman Abramovitsj.

Zo mag Chelsea vanwege de Russische inval in Oekraïne geen losse kaartjes verkopen voor wedstrijden, zoals ook deze in Middlesbrough. Daarom had de nummer 3 van de Premier League de Engelse voetbalbond FA gevraagd ook geen thuispubliek toe te laten, maar dat verzoek trok de club later weer in. De tribunes van het Riverside-stadion zaten gewoon vol.

Chelsea kwam al vroeg op voorsprong via spits Romelu Lukaku. Ziyech gaf na een kwartier een steekpass op Mason Mount, die laag voorzette op Lukaku. De Belgische aanvaller, die in de competitie dit seizoen vijf keer scoorde, kon van dichtbij intikken.

Verre hoek

Na een half uur spelen kwam Ziyech vanaf de rechterkant naar binnen en schoot met links raak in de verre hoek. Middlesbrough, met de Nederlandse verdediger Anfernee Dijksteel in de basis, kon niet echt gevaarlijk worden. Tot veel schoten op doel kwam de nummer 8 van het Championship niet. Zondag zijn de andere drie kwartfinales in het toernooi om de FA Cup.

Chelsea bereikte afgelopen week de kwartfinales van de Champions League door Lille over twee wedstrijden te verslaan.

Meer uit Voetbal

Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

32 minuten geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

2 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

5 uur geleden
Voetballers Curaçao naar WK na gelijkspel tegen Jamaica

KINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

12 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

12 uur geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

12 uur geleden