Chelsea aan kop in Premier League
LONDEN (ANP) - Chelsea bezet in ieder geval voor even de koppositie in de Engelse Premier League. Voor de maximaal toegestane 2000 toeschouwers op Stamford Bridge wonnen de Londenaren met 3-1 van Leeds United. Chelsea heeft een punt meer dan Tottenham Hotspur en Liverpool, die beide zondag in actie komen. Minder goed nieuws was het uitvallen van Hakim Ziyech.
Leeds kwam al na 4 minuten aan de leiding in Londen. Patrick Bamford schoot raak, het was al zijn achtste treffer van het seizoen. Bij Chelsea had Olivier Giroud voor het eerst dit seizoen een basisplaats. De Fransman had die woensdag verdiend met liefst vier doelpunten in de Champions League tegen Sevilla. Coach Frank Lampard beloonde de Franse spits die in de 27e minuut gelijkmaakte: 1-1.
In voorbereiding op dat doelpunt blesseerde Ziyech zich. De oud-Ajacied ging met, op het oog, hamstringklachten naar de kant. Na ruim een uur kwam Chelsea op voorsprong. Verdediger Kurt Zouma kopte raak uit een corner van Mason Mount: 2-1. In blessuretijd maakte Christian Pulisic er nog 3-1 van.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
53 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden