Chelsea aan kop in Premier League
LONDEN (ANP) - Chelsea bezet in ieder geval voor even de koppositie in de Engelse Premier League. Voor de maximaal toegestane 2000 toeschouwers op Stamford Bridge wonnen de Londenaren met 3-1 van Leeds United. Chelsea heeft een punt meer dan Tottenham Hotspur en Liverpool, die beide zondag in actie komen. Minder goed nieuws was het uitvallen van Hakim Ziyech.
Leeds kwam al na 4 minuten aan de leiding in Londen. Patrick Bamford schoot raak, het was al zijn achtste treffer van het seizoen. Bij Chelsea had Olivier Giroud voor het eerst dit seizoen een basisplaats. De Fransman had die woensdag verdiend met liefst vier doelpunten in de Champions League tegen Sevilla. Coach Frank Lampard beloonde de Franse spits die in de 27e minuut gelijkmaakte: 1-1.
In voorbereiding op dat doelpunt blesseerde Ziyech zich. De oud-Ajacied ging met, op het oog, hamstringklachten naar de kant. Na ruim een uur kwam Chelsea op voorsprong. Verdediger Kurt Zouma kopte raak uit een corner van Mason Mount: 2-1. In blessuretijd maakte Christian Pulisic er nog 3-1 van.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
16 uur geleden