Chelsea aan kop in Premier League
LONDEN (ANP) - Chelsea bezet in ieder geval voor even de koppositie in de Engelse Premier League. Voor de maximaal toegestane 2000 toeschouwers op Stamford Bridge wonnen de Londenaren met 3-1 van Leeds United. Chelsea heeft een punt meer dan Tottenham Hotspur en Liverpool, die beide zondag in actie komen. Minder goed nieuws was het uitvallen van Hakim Ziyech.
Leeds kwam al na 4 minuten aan de leiding in Londen. Patrick Bamford schoot raak, het was al zijn achtste treffer van het seizoen. Bij Chelsea had Olivier Giroud voor het eerst dit seizoen een basisplaats. De Fransman had die woensdag verdiend met liefst vier doelpunten in de Champions League tegen Sevilla. Coach Frank Lampard beloonde de Franse spits die in de 27e minuut gelijkmaakte: 1-1.
In voorbereiding op dat doelpunt blesseerde Ziyech zich. De oud-Ajacied ging met, op het oog, hamstringklachten naar de kant. Na ruim een uur kwam Chelsea op voorsprong. Verdediger Kurt Zouma kopte raak uit een corner van Mason Mount: 2-1. In blessuretijd maakte Christian Pulisic er nog 3-1 van.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
4 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
11 uur geleden