Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chef de mission Verheijen hoopte op iets meer medailles

Chef de mission Verheijen hoopte op iets meer medailles

BEIJING (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen is trots op de Nederlandse sportploeg die de voorbije twee weken meedeed aan de Olympische Spelen. De oud-schaatser had wel op iets meer medailles gehoopt, zei hij zaterdag tijdens zijn terugblik in de National Speed Skating Oval.

"We hebben veel medailles gewonnen en er nog een prachtige gouden vandaag bijgekregen", aldus Verheijen over de winst van schaatsster Irene Schouten op de massastart. "Aan de andere kant zijn we net niet uitgekomen op de voorspelde achttien of negentien medailles. Qua goud hebben we er misschien eentje meer dan gedacht, maar qua brons hebben we er een of twee laten liggen."

Verheijen sprak in aanloop naar de Spelen van Beijing de doelstelling uit om "richting de twintig medailles" te winnen. De teller bleef steken op zeventien: acht maal goud, vijf keer zilver en vier keer brons. Bij de vorige Winterspelen in Pyeongchang behaalde TeamNL 20 plakken en in Sotsji (2014) een recordaantal van 24.

Opstaan en weer doorgaan

Het aantal gouden medailles was wel gelijk in vergelijking met die drie Spelen, telkens acht. "We hebben geen goud laten liggen waar we het hadden moeten halen", vervolgde Verheijen, die het op weg naar de twintig plakken vooral 'mis' zag gaan bij het langebaanschaatsen en in het shorttrack bij de mannen. Op de langebaan kwam TeamNL uit op twaalf medailles, vier minder dan in 2018 in Zuid-Korea.

Bij het shorttrack werden, net als bij de vorige Spelen, vier medailles behaald. Maar dat was vooral te danken aan Suzanne Schulting. Verheijen: "Shorttrack is een sport van vallen, opstaan en weer doorgaan. Schulting ging onderuit op de gemengde aflossing, dat was voor ons een kans op medaille. Maar ze pakte het goed op en is daarna uitgegroeid tot 'Koningin van de Spelen', een van onze twee koninginnen."

De helft

Irene Schouten was met drie keer goud en één maal brons nog net wat succesvoller dan Schulting, die twee keer goud, één keer zilver en één keer brons behaalde. Samen waren de schaatsster en shorttrackster dus goed voor bijna de helft van de medailles van de Oranje-ploeg.

Vijf van de zeventien plakken werden behaald door de mannen bij TeamNL, de overige medailles allemaal door vrouwen.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

17 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

18 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

2 dagen geleden