Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chef de mission Verheijen heel trots op 'bronzen Bos'

Chef de mission Verheijen heel trots op 'bronzen Bos'

JANQING (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen kon zijn geluk niet op met de unieke bronzen medaille die skeletonster Kimberley Bos veroverde op de Winterspelen van Beijing. De eerste medaille in deze sport voor Nederland. "Ze heeft het geweldig gedaan. We mogen heel trots op haar zijn", zei hij.

"Uniek, de eerste bob- en skeletonmedaille die we hebben en voor het eerst dat wij op drie disciplines een medaille hebben. Ik vind het persoonlijk heel leuk dat ik Kimberley tien jaar geleden derde heb zien worden op de jeugd-Olympische Spelen, waar ik voor het eerst chef de mission was." Bos deed op de olympische jeugdwinterspelen in 2012 nog mee als bobsleester.

De medaille in een andere wintersport dan het op de schaats is volgens Verheijen heel belangrijk. "Ik denk dat het heel belangrijk is dat we proberen in de breedte steeds sterker te worden. Kimberley heeft hard gewerkt en veel sponsoren bij elkaar gebracht. Dat is ook te danken aan haar doorzettingsvermogen. Petje af voor haar."

Verheijen beleefde de twee runs van Bos in het Yanqing National Sliding Centre van dichtbij en vond het heel spannend. "Ik had het ook heel koud. We stonden er met het hele Nederlandse team. En dan zie je dat het goed gaat en dat die andere Duitse haar slechte start niet goed kon maken."

Meer uit Sport

Marathonschaatser Kruithof (89) overleden

HAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.

1 uur geleden
Voor Vollering had 'gouden jaar' nog wel langer mogen duren

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.

3 uur geleden
Vollering soleert week na wereldtitel naar tweede EK-goud op rij

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is voor het tweede jaar op rij Europees kampioene op de weg geworden. De kersverse wereldkampioene reed in het zonnige Slovenië op de laatste beklimming van de Možjanca weg en soleerde de laatste 15 kilometer naar de finish in Šenčur. Landgenote Puck Pieterse won de sprint om het zilver van de achtervolgende groep, voor de Zwitserse Marlen Reusser.

3 uur geleden
Zverev wint in Beijing en treft Djokovic in kwartfinale

BEIJING (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich zonder veel moeite geplaatst voor de kwartfinale van de China Open in Beijing. Daarin neemt de Duitse nummer 2 van de wereld het zondag op tegen de Servische 24-voudig grandslamkampioen Novak Djokovic. Zverev rekende zaterdag in de tweede ronde af met de Chinees Shang Juncheng: 6-0 6-3.

5 uur geleden
Schilder ontbreekt op shortlist verkiezing beste atlete Europa

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder ontbreekt op de shortlist voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. De atlete uit Volendam, die dit jaar voor de derde keer op rij de Europese titel veroverde en als eerste vrouw na veertien jaar over de 21 meter stootte, behoorde wel tot de tien genomineerden.

7 uur geleden
Verbaasde teambaas Wolff ziet dominant Mercedes 'achteruit' gaan

SEPANG (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes staat voor een raadsel in Sepang. De upgrades die de auto's van Kimi Antonelli en George Russell sneller moeten maken, werken averechts. "We hadden verwacht drie tienden sneller te zijn, maar we verliezen vier tot vijf tienden en vallen voor het eerst buiten de top drie in de kwalificatie. Er is iets aan de hand dat we moeten doorgronden", zei hij tegen Sky Sports na de kwalificatie van de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië.

7 uur geleden
Verstappen heeft maar één doel na behalen pole: de race winnen

SEPANG (ANP) - Max Verstappen glunderde na het behalen van zijn eerste poleposition in de Formule 1 van dit seizoen. "Ik heb dit seizoen heel wat grands prix geprobeerd poleposition te pakken en soms was ik er dichtbij, dus het is fantastisch dat het nu wel is gelukt", zei de viervoudig wereldkampioen in het flashinterview op het circuit van Sepang in Maleisië. "Ik heb dit jaar ook nog geen race gewonnen, dus ik ga morgen proberen ook dat voor elkaar te krijgen. Als je van pole start, is dat het doel", aldus de Nederlander van Red Bull.

8 uur geleden