Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chef de mission Verheijen heel trots op 'bronzen Bos'

Chef de mission Verheijen heel trots op 'bronzen Bos'

JANQING (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen kon zijn geluk niet op met de unieke bronzen medaille die skeletonster Kimberley Bos veroverde op de Winterspelen van Beijing. De eerste medaille in deze sport voor Nederland. "Ze heeft het geweldig gedaan. We mogen heel trots op haar zijn", zei hij.

"Uniek, de eerste bob- en skeletonmedaille die we hebben en voor het eerst dat wij op drie disciplines een medaille hebben. Ik vind het persoonlijk heel leuk dat ik Kimberley tien jaar geleden derde heb zien worden op de jeugd-Olympische Spelen, waar ik voor het eerst chef de mission was." Bos deed op de olympische jeugdwinterspelen in 2012 nog mee als bobsleester.

De medaille in een andere wintersport dan het op de schaats is volgens Verheijen heel belangrijk. "Ik denk dat het heel belangrijk is dat we proberen in de breedte steeds sterker te worden. Kimberley heeft hard gewerkt en veel sponsoren bij elkaar gebracht. Dat is ook te danken aan haar doorzettingsvermogen. Petje af voor haar."

Verheijen beleefde de twee runs van Bos in het Yanqing National Sliding Centre van dichtbij en vond het heel spannend. "Ik had het ook heel koud. We stonden er met het hele Nederlandse team. En dan zie je dat het goed gaat en dat die andere Duitse haar slechte start niet goed kon maken."

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

3 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

6 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

11 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

2 dagen geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden