
Chef de mission Verheijen heel trots op 'bronzen Bos'
JANQING (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen kon zijn geluk niet op met de unieke bronzen medaille die skeletonster Kimberley Bos veroverde op de Winterspelen van Beijing. De eerste medaille in deze sport voor Nederland. "Ze heeft het geweldig gedaan. We mogen heel trots op haar zijn", zei hij.
"Uniek, de eerste bob- en skeletonmedaille die we hebben en voor het eerst dat wij op drie disciplines een medaille hebben. Ik vind het persoonlijk heel leuk dat ik Kimberley tien jaar geleden derde heb zien worden op de jeugd-Olympische Spelen, waar ik voor het eerst chef de mission was." Bos deed op de olympische jeugdwinterspelen in 2012 nog mee als bobsleester.
De medaille in een andere wintersport dan het op de schaats is volgens Verheijen heel belangrijk. "Ik denk dat het heel belangrijk is dat we proberen in de breedte steeds sterker te worden. Kimberley heeft hard gewerkt en veel sponsoren bij elkaar gebracht. Dat is ook te danken aan haar doorzettingsvermogen. Petje af voor haar."
Verheijen beleefde de twee runs van Bos in het Yanqing National Sliding Centre van dichtbij en vond het heel spannend. "Ik had het ook heel koud. We stonden er met het hele Nederlandse team. En dan zie je dat het goed gaat en dat die andere Duitse haar slechte start niet goed kon maken."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
11 minuten geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenQUEZON CITY (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK op de Filipijnen. Het team van bondscoach Joel Banks won in Quezon City de tweede groepswedstrijd in drie sets van Roemenië: 25-23 26-24 26-24.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio doorgedrongen tot de halve finales van de 110 meter horden. De 23-jarige Amsterdammer eindigde in de vierde van de vijf series als zesde in een tijd van 13,51. De eerste vier plaatsten zich rechtstreeks voor de halve finales op woensdag, aangevuld met de vier tijdsnelsten. Daar hoorde Geerds precies bij.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez vindt dat Rusland en Israël uitgesloten moeten worden van internationale sportevenementen zolang de "barbaarse acties" van beide landen in Oekraïne en Gaza doorgaan. Sánchez heeft de gewelddadige pro-Palestijnse protesten die zondag tot het vroegtijdige einde van de wielerronde van Spanje zorgden wel veroordeeld.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP/RTR) - Tennisster Iva Jovic heeft haar eerste WTA-titel veroverd. De 17-jarige Amerikaanse versloeg in de finale van het toernooi in het Mexicaanse Guadalajara de Colombiaanse Emiliana Arango met 6-4 6-1.
6 uur geleden