Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Check einddatum bij overstap naar andere energieleverancier'

'Check einddatum bij overstap naar andere energieleverancier'

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die overstappen naar een andere energieleverancier moeten sinds afgelopen weekend zelf de einddatum van hun huidige energiecontract goed controleren, om een overstapboete te voorkomen. Daarvoor waarschuwt de Vereniging Eigen Huis (VEH). Zo'n overstapboete kan volgens de organisatie aardig oplopen.

De belangenbehartiger van huizenbezitters wijst op een uitspraak van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb). Daardoor mogen energieleveranciers onder andere de einddatum van lopende energiecontracten voortaan niet meer ophalen uit het centrale register.

In de praktijk blijkt dat veel consumenten niet weten of zij een contract voor onbepaalde of bepaalde tijd hebben, aldus de VEH. En in geval van een contract met bepaalde tijd weten consumenten vaak niet wat de einddatum ervan is of ze vullen de datum foutief in. Hierdoor bestaat het risico dat consumenten worden geconfronteerd met een opzegboete van hun oude energieleverancier.

De netbeheerders en energieleveranciers werken nog aan een oplossing voor deze kwestie. VEH doet een dringend beroep op energieleveranciers om in de tussentijd coulant om te gaan met eventuele opzegboetes.

Meer uit Financieel

Vakbonden eensgezind in strijd tegen kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitters van de vakbonden FNV, CNV en VCP hebben tijdens de actie in Den Haag verduidelijkt dat ze samen staan in de strijd tegen de kabinetsplannen. De bonden voeren deze week actie tegen bezuinigingen op sociale zekerheid.

34 minuten geleden
Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.

1 uur geleden
Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

1 uur geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

2 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

3 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

3 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

4 uur geleden