Chatleverancier CM.com verkoopt meer museum- en theaterkaartjes
BREDA (ANP) - Leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com is de afgelopen drie maanden blijven groeien, maar minder snel dan eerder dit jaar. De Bredase onderneming verkocht meer tickets voor musea en theaters door de heropening daarvan. De hoeveelheid werk voor het helpen bij coronatest- en vaccinatieafspraken viel zoals al werd verwacht terug, omdat de verspreiding van het virus op veel plekken wereldwijd is teruggedrongen.
De omzetgroei kwam tussen juli en september uit op 51 procent vergeleken met een jaar eerder. De afgelopen periode kwam er ruim 58 miljoen euro binnen. CM.com spreekt van "een normalisering", nadat een kwartaal eerder de omzet op jaarbasis nog was verdubbeld. Op de afzwakking van de groei werd al gerekend.
De winstverwachting over het hele kalenderjaar blijft staan op 220 miljoen tot 240 miljoen euro. Voor het laatste kwartaal van dit jaar denkt het bedrijf van topman Jeroen van Glabbeek meer te gaan verdienen aan de heropening van de reissector, terwijl de verdiensten aan coronatest- en vaccinatieafspraken verder terug zullen vallen.
CM.com verzorgde afgelopen kwartaal met zijn betaal- en kaartverkoopdiensten in Zandvoort naar eigen zeggen ook de eerste cashloze Formule 1 Grand Prix. Het was ook een van de grote sponsoren en de naamgever van het circuit in de badplaats. Het in 1999 opgerichte CM.com is actief als leverancier van chat-, betaal- en clouddiensten in zo’n twintig landen. Het aantal medewerkers groeide de afgelopen drie maanden met ruim 11 procent tot een personeelsbestand van 723 fulltimebanen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
9 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
9 uur geleden