Chatleverancier CM.com profiteert van heropening samenleving
BREDA (ANP) - Leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com profiteert van de toegenomen vraag naar tickets voor musea en attracties via zijn systemen. Sinds de samenleving na corona weer is opengegaan worden er daar veel meer van verkocht en dat helpt de resultaten van het Bredase technologiebedrijf vooruit. Toch waarschuwt de onderneming voor al te veel optimisme.
CM.com verzorgde recent onder meer diensten voor de Formule 1 Grand Prix in Zandvoort. De onderneming merkt daarnaast dat er de laatste tijd meer berichtenverkeer is bij chatdiensten van bedrijven. De totale omzet kwam in het derde kwartaal 18 procent hoger uit dan in dezelfde periode vorig jaar op bijna 69 miljoen euro. De brutowinst dikte met 17 procent aan tot ruim 19 miljoen euro.
Maar de vooruitzichten zijn minder rooskleurig gezien de torenhoge energieprijzen, flink opgelopen inflatie en hogere rentestanden. "Ondanks de sterke marktpositie van CM.com zien we veranderde marktomstandigheden en we moeten ons bewust zijn van deze omstandigheden waarmee alle bedrijven momenteel worden geconfronteerd", zegt topman Jeroen van Glabbeek.
CM.com heeft eerder gezegd voor heel dit jaar op ongeveer 300 miljoen tot 315 miljoen euro aan omzet te rekenen. Nu denkt het bedrijf waarschijnlijk ergens aan de onderkant van die bandbreedte uit te komen. En het zou zomaar nog meer kunnen tegenvallen. Van Glabbeek spreekt nog van een zogenoemd neerwaarts risico van ongeveer 10 miljoen euro vanwege de onzekere marktomstandigheden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van ABN AMRO gaan naar verwachting op "hele korte termijn" actievoeren na een vastgelopen cao-overleg, zegt FNV-bestuurder Bob Bolte. De vakbond had het bankconcern een ultimatum gesteld dat dinsdagochtend afliep. FNV vindt het loonbod te laag en is tegen de verplichte kantooraanwezigheid die ABN AMRO wil invoeren om gemiddeld de helft van de tijd op kantoor te werken.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste aanvragen voor compensatie door vuurwerkverkopers druppelen binnen. Winkeliers die voorheen vuurwerk verkochten voor de jaarwisseling kunnen vanaf dinsdag geld vragen voor de winst die ze dit jaar mislopen, nu particulieren geen vuurwerk meer mogen afsteken met oud en nieuw.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Hardt Hyperloop krijgt een miljoeneninvestering en maakt daarmee een doorstart na het faillissement in maart. Volgens Hardt Hyperloop werd de investeringsronde van meerdere miljoenen euro's geleid door de Amerikaanse investeerder Green Rock. Ook diverse bestaande investeerders en aandeelhouders van Hardt Hyperloop doen mee.
38 minuten geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De gewelddadige protesten van kledingarbeiders in Bangladesh die een loonsverhoging eisen, zijn de vierde dag ingegaan. De demonstranten blijven op straat, ondanks de aankondiging van de regering dat er een commissie komt om het minimumloon in de belangrijke kledingsector van het land te herzien.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie geeft goedkeuring aan de overname van Ceconomy, het Duitse moederconcern van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, door het Chinese webshopbedrijf JD.com. JD.com kondigde vorig jaar aan het in Düsseldorf gevestigde Ceconomy te kopen voor ongeveer 2,2 miljard euro. Ceconomy wordt sinds dit jaar geleid door de Nederlander Remko Rijnders.
43 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken hebben in het derde kwartaal van 2026 per saldo 321 ton goud aangekocht. Dat is een stijging van 42 procent op jaarbasis en de grootste hoeveelheid op kwartaalbasis sinds het laatste kwartaal van 2024. Dat meldt goudbrancheorganisatie World Gold Council (WGC).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten uiterlijk vrijdag laten weten wie zij voordragen als opvolger van voorzitter Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB). Zij kondigde vorige week haar vertrek aan per 7 februari. De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, heeft de lidstaten gevraagd hun voordrachten uiterlijk vrijdag bij hem in te dienen. Dat laat een woordvoerder van de Eurogroep weten.
3 uur geleden