Chatleverancier CM.com profiteert van heropening samenleving
BREDA (ANP) - Leverancier van chat- en betaaldiensten CM.com profiteert van de toegenomen vraag naar tickets voor musea en attracties via zijn systemen. Sinds de samenleving na corona weer is opengegaan worden er daar veel meer van verkocht en dat helpt de resultaten van het Bredase technologiebedrijf vooruit. Toch waarschuwt de onderneming voor al te veel optimisme.
CM.com verzorgde recent onder meer diensten voor de Formule 1 Grand Prix in Zandvoort. De onderneming merkt daarnaast dat er de laatste tijd meer berichtenverkeer is bij chatdiensten van bedrijven. De totale omzet kwam in het derde kwartaal 18 procent hoger uit dan in dezelfde periode vorig jaar op bijna 69 miljoen euro. De brutowinst dikte met 17 procent aan tot ruim 19 miljoen euro.
Maar de vooruitzichten zijn minder rooskleurig gezien de torenhoge energieprijzen, flink opgelopen inflatie en hogere rentestanden. "Ondanks de sterke marktpositie van CM.com zien we veranderde marktomstandigheden en we moeten ons bewust zijn van deze omstandigheden waarmee alle bedrijven momenteel worden geconfronteerd", zegt topman Jeroen van Glabbeek.
CM.com heeft eerder gezegd voor heel dit jaar op ongeveer 300 miljoen tot 315 miljoen euro aan omzet te rekenen. Nu denkt het bedrijf waarschijnlijk ergens aan de onderkant van die bandbreedte uit te komen. En het zou zomaar nog meer kunnen tegenvallen. Van Glabbeek spreekt nog van een zogenoemd neerwaarts risico van ongeveer 10 miljoen euro vanwege de onzekere marktomstandigheden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
9 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
12 uur geleden