Chatleverancier CM.com brengt personeelsbestand verder terug
BREDA (ANP) - Chat- en betalingsdienstverlener CM.com heeft het personeelsbestand in het derde kwartaal verder teruggebracht om kosten te besparen. Ook in het vierde kwartaal wordt het aantal medewerkers verder verminderd, liet het bedrijf uit Breda weten bij de publicatie van de resultaten.
Het bedrijf zag de marktomstandigheden sinds de oorlog in Oekraïne flink veranderen en besloot in de kosten te snijden en de organisatie te optimaliseren. Vanaf het derde kwartaal van 2022 heeft CM.com het personeelsbestand inmiddels met 16 procent teruggedrongen, van 936 naar 786 voltijdsbanen aan het einde van het derde kwartaal dit jaar.
CM.com heeft daarmee gekozen voor een minder rigoureuze weg dan veel branchegenoten die het aantal medewerkers met 30 tot 40 procent verminderden, verklaarde een woordvoerder van het bedrijf. "We hebben veel moeite gedaan om personeel te vinden en op te leiden en wilden ze juist zoveel mogelijk vasthouden. Maar het vet op de botten moest eraf."
700 medewerkers
Het bedrijf denkt het personeelsbestand in de komende tijd verder terug te dringen tot richting de 700. "Dan is het wel klaar en kunnen we ons ook weer voorbereiden op groei", aldus de woordvoerder. CM.com is momenteel actief in 19 landen. Eerder waren dat er nog 22, maar het bedrijf is gestopt in Mexico, Kenia en Rusland. Het merendeel van de medewerkers op het gebied van onderzoek & ontwikkeling en administratie zit in Nederland, terwijl veel van het verkooppersoneel in het buitenland zit.
De chatleverancier lanceerde in september ook nieuwe Gen AI-tools, waarmee inmiddels meer dan 200.000 gesprekken zijn ondersteund. De toekomst van kunstmatige intelligentie (AI) vormt volgens de woordvoerder geen bedreiging voor het personeel van het bedrijf. "Integendeel, we investeren flink in AI-systemen en nemen juist meer mensen aan voor de ontwikkelingen daarvan. We hebben al behoorlijk wat kennis in huis op het gebied van AI en zien het als een belangrijke factor voor onze groei."
Brutowinst op recordhoogte
CM.com zag de brutowinst afgelopen kwartaal stijgen tot een recordhoogte, mede dankzij de kostenbesparingen. Ook de brutomarge, een maatstaf voor de winstgevendheid, bereikte een record. De omzet daalde wel met 8 procent, maar de winst voor aftrek van onder meer belastingen en rente was positief.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."
22 minuten geledenGURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
3 uur geleden