ChatGPT overtreedt volgens Italië Europese privacywet
ROME (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT voldoet volgens Italië toch niet aan de Europese privacyregels. Dat heeft de lokale privacytoezichthouder bekendgemaakt na een onderzoek dat sinds maart vorig jaar liep. Toen besloot Italië de populaire tool op basis van kunstmatige intelligentie (AI) tijdelijk te verbieden om overtredingen van de regels voor vergaring van persoonsgegevens. Na toezeggingen vanuit de Amerikaanse ontwikkelaar OpenAI ging de applicatie na bijna een maand weer online.
Toezichthouder Garante per la Protezione dei Dati Personali (GPDP) stelde vorig jaar een lijst van maatregelen op waar het Amerikaanse bedrijf aan moest gaan voldoen, voordat het weer mocht worden gebruikt in Italië. Zo moest OpenAI zorgen dat kinderen geen gebruik meer kunnen maken van het AI-systeem en dat tieners zonder toestemming van hun ouders ook geweerd worden. Ook moest het bedrijf een mogelijkheid bieden voor niet-gebruikers om bezwaar te maken tegen de verwerking van hun gegevens. Dit blijkt nu toch niet voldoende om aan genoeg Europese regels te voldoen.
De GPDP heeft OpenAI nu op de hoogte gesteld van de "overtreding(en) van de Europese wet op het gebied van de bescherming van persoonsgegevens". Het bedrijf heeft negentig dagen om te reageren.
De Nederlandse toezichthouder Autoriteit Persoonsgegevens (AP) zei eerder zich ook zorgen te maken over met name de manier waarop ChatGPT met persoonsgegevens omgaat. Een gezamenlijk onderzoek met andere Europese toezichthouders loopt nog, meldt een woordvoerster.
De Europese Unie kwam vorig jaar als eerste met een wet om AI gedeeltelijk te reguleren. Daarnaast geldt er al langer een strenge privacywet in de EU.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
31 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beëindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beëindigen.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.
3 uur geleden