ChatGPT-maker 'niet van plan' concurrent DeepSeek aan te klagen
TOKIO (ANP/AFP) - OpenAI-baas Sam Altman zegt niet van plan te zijn het bedrijf achter de populaire Chinese chatbot DeepSeek aan te klagen. "DeepSeek is zeker een indrukwekkend model, maar we geloven dat wij de grenzen zullen blijven verleggen en geweldige producten zullen blijven leveren, dus we zijn blij met nog een concurrent", zegt Altman tegen journalisten in Tokio.
Vorige week beweerde de maker van ChatGPT nog dat Chinese bedrijven proberen het geavanceerde AI-model van Amerikaanse makelij na te maken. "Maar hebben op dit moment geen plannen om DeepSeek aan te klagen. We gaan gewoon door met het bouwen van geweldige producten en het vooroplopen in de wereld met onze modellen. Ik denk dat dat prima zal verlopen", zegt Altman nu.
Na de succesvolle presentatie van DeepSeek afgelopen maand kwamen al snel de vermoedens dat de Chinese onderneming modellen van bestaande populaire tools nabouwt. OpenAI heeft gezegd dat concurrenten met zogeheten 'distillatie' technologie kopiëren. Dat houdt in dat kleinere modellen kijken naar het gedrag van meer geavanceerde modellen, waardoor zij met minder kosten vergelijkbare resultaten behalen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
5 uur geleden