Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ChatGPT-maker 'niet van plan' concurrent DeepSeek aan te klagen

ChatGPT-maker 'niet van plan' concurrent DeepSeek aan te klagen

TOKIO (ANP/AFP) - OpenAI-baas Sam Altman zegt niet van plan te zijn het bedrijf achter de populaire Chinese chatbot DeepSeek aan te klagen. "DeepSeek is zeker een indrukwekkend model, maar we geloven dat wij de grenzen zullen blijven verleggen en geweldige producten zullen blijven leveren, dus we zijn blij met nog een concurrent", zegt Altman tegen journalisten in Tokio.

Vorige week beweerde de maker van ChatGPT nog dat Chinese bedrijven proberen het geavanceerde AI-model van Amerikaanse makelij na te maken. "Maar hebben op dit moment geen plannen om DeepSeek aan te klagen. We gaan gewoon door met het bouwen van geweldige producten en het vooroplopen in de wereld met onze modellen. Ik denk dat dat prima zal verlopen", zegt Altman nu.

Na de succesvolle presentatie van DeepSeek afgelopen maand kwamen al snel de vermoedens dat de Chinese onderneming modellen van bestaande populaire tools nabouwt. OpenAI heeft gezegd dat concurrenten met zogeheten 'distillatie' technologie kopiëren. Dat houdt in dat kleinere modellen kijken naar het gedrag van meer geavanceerde modellen, waardoor zij met minder kosten vergelijkbare resultaten behalen.

Meer uit Financieel

FT: EU overweegt verbod op ethanol in handdesinfectie om risico's

BRUSSEL (ANP) - Brussel overweegt ethanol te classificeren als gevaarlijke stof die het risico op kanker verhoogt. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT) op basis van een interne aanbeveling van het Europees Agentschap voor chemische stoffen (ECHA). Als het zover komt, zou het gebruik van veel handdesinfectiemiddelen en schoonmaakmiddelen in ziekenhuizen worden verboden.

6 minuten geleden
Galapagos onderuit op Damrak na mogelijke sluiting vestigingen

AMSTERDAM (ANP) - Galapagos ging dinsdag ruim 12 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De biotechnoloog overweegt te stoppen met zijn activiteiten op het gebied van celtherapie. Daardoor dreigt onder meer de sluiting van de vestiging in Leiden, waar ongeveer tweehonderd mensen werken. Ook vestigingen in Bazel, Princeton, Pittsburgh en Shanghai dreigen te sluiten. De plannen raken naar verwachting in totaal ongeveer 365 medewerkers in Europa, de Verenigde Staten en China.

7 minuten geleden
Afsplitsing ijstak Unilever vertraagd door sluiting overheid VS

LONDEN (ANP) - Unilever stelt de afsplitsing van zijn ijstak, omgedoopt tot The Magnum Ice Cream Company (TMICC), uit. Het voedingsmiddelenconcern heeft de tijdlijn daarvoor herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid. Daardoor is de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC niet in staat om de beursgang van TMICC in New York af te ronden, aldus Unilever in een dinsdag verstuurde verklaring.

24 minuten geleden
Cloudservice Amazon functioneert weer normaal na storing

SEATTLE (ANP/RTR) - AWS, de cloudservice van Amazon, functioneert volgens het bedrijf weer naar behoren na een grote storing op maandag die veel sites en platforms platlegde. Onder meer Snapchat, Roblox en Signal waren slecht bereikbaar. Bij de website allestoringen.nl kwamen die dag duizenden meldingen binnen van gebruikers. Inmiddels is het aantal meldingen afgevlakt tot nul.

1 uur geleden
Stellantis blijft toegewijd aan Italië na forse investeringen VS

HOOFDDORP (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep, Ram, Chrysler en Fiat, blijft toegewijd aan zijn Italiaanse productieactiviteiten. Topman Antonio Filosa van het bedrijf, met het hoofdkantoor in Hoofddorp, beloofde vierhonderd extra werknemers aan te nemen om de productie in de Mirafiori-fabriek in Turijn te versterken.

1 uur geleden
Galapagos stopt met celtherapie, sluiting vestiging Leiden dreigt

MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos wil stoppen met zijn activiteiten op het gebied van celtherapie. Daardoor dreigt onder meer de sluiting van de vestiging in Leiden, waar ongeveer tweehonderd mensen werken.

1 uur geleden
Economische zelfstandigheid vrouwen opnieuw gelijkgebleven

DEN HAAG (ANP) - Het aandeel economisch zelfstandige vrouwen in Nederland stagneert. Net als in 2023 verdiende ongeveer 70 procent minstens het bijstandsniveau uit eigen werk. Bij mannen is dit al langer stabiel op ongeveer 83 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de meest recente cijfers.

2 uur geleden