ChatGPT-maker 'niet van plan' concurrent DeepSeek aan te klagen
TOKIO (ANP/AFP) - OpenAI-baas Sam Altman zegt niet van plan te zijn het bedrijf achter de populaire Chinese chatbot DeepSeek aan te klagen. "DeepSeek is zeker een indrukwekkend model, maar we geloven dat wij de grenzen zullen blijven verleggen en geweldige producten zullen blijven leveren, dus we zijn blij met nog een concurrent", zegt Altman tegen journalisten in Tokio.
Vorige week beweerde de maker van ChatGPT nog dat Chinese bedrijven proberen het geavanceerde AI-model van Amerikaanse makelij na te maken. "Maar hebben op dit moment geen plannen om DeepSeek aan te klagen. We gaan gewoon door met het bouwen van geweldige producten en het vooroplopen in de wereld met onze modellen. Ik denk dat dat prima zal verlopen", zegt Altman nu.
Na de succesvolle presentatie van DeepSeek afgelopen maand kwamen al snel de vermoedens dat de Chinese onderneming modellen van bestaande populaire tools nabouwt. OpenAI heeft gezegd dat concurrenten met zogeheten 'distillatie' technologie kopiëren. Dat houdt in dat kleinere modellen kijken naar het gedrag van meer geavanceerde modellen, waardoor zij met minder kosten vergelijkbare resultaten behalen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.
46 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.
2 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
22 uur geleden