Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ChatGPT-maker 'niet van plan' concurrent DeepSeek aan te klagen

ChatGPT-maker 'niet van plan' concurrent DeepSeek aan te klagen

TOKIO (ANP/AFP) - OpenAI-baas Sam Altman zegt niet van plan te zijn het bedrijf achter de populaire Chinese chatbot DeepSeek aan te klagen. "DeepSeek is zeker een indrukwekkend model, maar we geloven dat wij de grenzen zullen blijven verleggen en geweldige producten zullen blijven leveren, dus we zijn blij met nog een concurrent", zegt Altman tegen journalisten in Tokio.

Vorige week beweerde de maker van ChatGPT nog dat Chinese bedrijven proberen het geavanceerde AI-model van Amerikaanse makelij na te maken. "Maar hebben op dit moment geen plannen om DeepSeek aan te klagen. We gaan gewoon door met het bouwen van geweldige producten en het vooroplopen in de wereld met onze modellen. Ik denk dat dat prima zal verlopen", zegt Altman nu.

Na de succesvolle presentatie van DeepSeek afgelopen maand kwamen al snel de vermoedens dat de Chinese onderneming modellen van bestaande populaire tools nabouwt. OpenAI heeft gezegd dat concurrenten met zogeheten 'distillatie' technologie kopiëren. Dat houdt in dat kleinere modellen kijken naar het gedrag van meer geavanceerde modellen, waardoor zij met minder kosten vergelijkbare resultaten behalen.

Meer uit Financieel

Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

18 minuten geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

1 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

1 uur geleden
Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

1 uur geleden
X moet onderzoekers gegevens rond Hongaarse verkiezingen geven

BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.

3 uur geleden
Miljardair Wexner zegt eiland Epstein eenmaal te hebben bezocht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.

3 uur geleden
Groei aantal Amerikaanse toeristen in Europa vlakt af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De toestroom van Amerikaanse toeristen naar Europa vlakt dit jaar naar verwachting voor het eerst af sinds de sterke opleving na corona. Dit is mogelijk het gevolg van een zwakkere dollar, verslechterende economische vooruitzichten en geopolitieke instabiliteit. Een sterke groei van Chinese en Indiase toeristen zal dit waarschijnlijk compenseren, meldt de European Travel Commission in een nieuw rapport.

3 uur geleden