ChatGPT-maker 'niet van plan' concurrent DeepSeek aan te klagen
TOKIO (ANP/AFP) - OpenAI-baas Sam Altman zegt niet van plan te zijn het bedrijf achter de populaire Chinese chatbot DeepSeek aan te klagen. "DeepSeek is zeker een indrukwekkend model, maar we geloven dat wij de grenzen zullen blijven verleggen en geweldige producten zullen blijven leveren, dus we zijn blij met nog een concurrent", zegt Altman tegen journalisten in Tokio.
Vorige week beweerde de maker van ChatGPT nog dat Chinese bedrijven proberen het geavanceerde AI-model van Amerikaanse makelij na te maken. "Maar hebben op dit moment geen plannen om DeepSeek aan te klagen. We gaan gewoon door met het bouwen van geweldige producten en het vooroplopen in de wereld met onze modellen. Ik denk dat dat prima zal verlopen", zegt Altman nu.
Na de succesvolle presentatie van DeepSeek afgelopen maand kwamen al snel de vermoedens dat de Chinese onderneming modellen van bestaande populaire tools nabouwt. OpenAI heeft gezegd dat concurrenten met zogeheten 'distillatie' technologie kopiëren. Dat houdt in dat kleinere modellen kijken naar het gedrag van meer geavanceerde modellen, waardoor zij met minder kosten vergelijkbare resultaten behalen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - De eerste schepen zijn woensdag door de Straat van Hormuz gegaan na de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, waarbij Teheran heeft gezegd de belangrijke vaarroute te heropenen. Volgens de maritieme trackingwebsite MarineTraffic ging het om twee schepen sinds de aankondiging van het tijdelijke staakt-het-vuren.
45 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven noemen het "goed nieuws" als de Straat van Hormuz daadwerkelijk weer opengaat en kan voorkomen dat gasprijzen verder oplopen. Dat neemt niet weg dat de impact van de oorlog "nog lange tijd" voelbaar blijft, stelt branchevereniging Energie-Nederland woensdag na het akkoord over een wapenstilstand tussen Iran en de Verenigde Staten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Hoewel de olieprijzen woensdag hard daalden door een voorlopig staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, zullen de prijzen aan de pomp de komende dagen naar verwachting maar mondjesmaat zakken. "Wij hopen dat morgen de eerste daling van de brandstofprijzen inzet. Maar meestal gaat dat niet in één keer, maar in kleine stapjes", zegt Derk Foolen, brandstofexpert bij consumentencollectief UnitedConsumers.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Irak gaat zijn luchtruim heropenen voor verkeersvliegtuigen nu de Verenigde Staten en Iran een tijdelijke wapenstilstand van twee weken hebben afgesproken. Eerder was het Iraakse luchtruim afgesloten voor passagiersverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geleden