ChatGPT-maker 'niet van plan' concurrent DeepSeek aan te klagen
TOKIO (ANP/AFP) - OpenAI-baas Sam Altman zegt niet van plan te zijn het bedrijf achter de populaire Chinese chatbot DeepSeek aan te klagen. "DeepSeek is zeker een indrukwekkend model, maar we geloven dat wij de grenzen zullen blijven verleggen en geweldige producten zullen blijven leveren, dus we zijn blij met nog een concurrent", zegt Altman tegen journalisten in Tokio.
Vorige week beweerde de maker van ChatGPT nog dat Chinese bedrijven proberen het geavanceerde AI-model van Amerikaanse makelij na te maken. "Maar hebben op dit moment geen plannen om DeepSeek aan te klagen. We gaan gewoon door met het bouwen van geweldige producten en het vooroplopen in de wereld met onze modellen. Ik denk dat dat prima zal verlopen", zegt Altman nu.
Na de succesvolle presentatie van DeepSeek afgelopen maand kwamen al snel de vermoedens dat de Chinese onderneming modellen van bestaande populaire tools nabouwt. OpenAI heeft gezegd dat concurrenten met zogeheten 'distillatie' technologie kopiëren. Dat houdt in dat kleinere modellen kijken naar het gedrag van meer geavanceerde modellen, waardoor zij met minder kosten vergelijkbare resultaten behalen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
8 uur geleden