Chatbot Grok genereert duizenden seksueel getinte beelden per uur
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
Sinds eind december kunnen gebruikers van Musks platform X via Grok een afbeelding laten bewerken. Dat leidde de afgelopen week al tot ophef. Grok vervangt op verzoek bijvoorbeeld kleren van mensen door een bikini. Ook zijn er klachten dat Grok seksueel getinte afbeeldingen van minderjarigen genereert.
De schaal van deepfakes op X is "ongekend", zei een advocaat gespecialiseerd in onlinezedendelicten tegen persbureau Bloomberg.
Toezichthouder
Frankrijk en Maleisië hebben een onderzoek ingesteld naar Grok. De Britse toezichthouder Ofcom heeft Musk om uitleg gevraagd hoe het kan dat Grok mensen uitkleedt. Ook de Europese Commissie kijkt "zeer serieus" naar klachten over de chatbot. "Dit is illegaal. Dit is afschuwelijk", zei een woordvoerder van de commissie maandag.
AI-chatbot Grok is ontwikkeld door xAI, een bedrijf van Musk. Het bedrijf stelde dinsdag 20 miljard dollar aan investeringen te hebben opgehaald. Onder andere Nvidia en het staatsinvesteringsfonds van Qatar deden mee aan de investeringsronde. Nvidia is wereldwijd de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor kunstmatige intelligentie. xAI maakt zelf gebruik van de processors van Nvidia voor het trainen van de AI-modellen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
9 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
12 uur geleden