Chartervaart vraagt om 20 miljoen euro extra crisissteun
ENKHUIZEN (ANP) - Om de vloot van traditionele zeil- en motorschepen door de crisis te loodsen is 20 miljoen euro nodig, bovenop de al door het kabinet genomen maatregelen. Dat heeft de Vereniging voor Beroepschartervaart (BBZ) berekend. De organisatie pleit al langer voor een noodfonds.
Al in april waarschuwde de BBZ dat de de generieke maatregelen voor ondersteuning van het bedrijfsleven niet voldoende zijn om te voorkomen dat ondernemers failliet zullen gaan en dat historische schepen zullen verdwijnen. De overheid doet volgens de beroepsvereniging veel goed. Ook met de recente toekenning van de regeling voor tegemoetkoming in de vaste lasten voor de zeevaart. Maar dit alles zal volgens de BBZ niet genoeg zijn om de enorme schade in de sector op te vangen.
Door de coronacrisis moeten schepen alle reizen voor dit jaar afzeggen, aldus de BBZ. Regels omtrent social distancing kunnen voor sommige schepen voor enige verlichting zorgen. Evengoed zal de omzetschade dit jaar zo'n 60 miljoen euro uitkomen, wat neerkomt op 90 procent van de jaaromzet van de hele sector.
Met de 20 miljoen euro extra zouden schippers volgens de beroepsorganisatie het noodzakelijke onderhoud aan hun schepen kunnen bekostigen. Daarmee blijven ze ook behouden. In hun roep om een noodfonds voerden eerder zo'n 160 schepen op het IJmeer voor fort Pampus al actie. "We wachten al twee maanden op antwoord en dat is veel te lang", klaagt de BBZ nu.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De meeste bedrijventerreinen in Nederland zijn slecht voorbereid op wateroverlast als gevolg van klimaatverandering. Dat meldt Werklandschappen van de Toekomst, een landelijk programma dat bedrijventerreinen helpt verduurzamen. Volgens een analyse van alle 3713 bedrijventerreinen bevat 70 procent veel gebouwen die kwetsbaar zijn bij extreme regenbuien. Daarbij kan wateroverlast leiden tot schade aan gebouwen en verstoring van belangrijke infrastructuur.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export kende in januari de zwakste groei in meer dan een half jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging de uitvoer in aantallen goederen 1,1 procent omhoog. De laatste maand dat de export slechter presteerde was mei vorig jaar, toen ten opzichte van een jaar eerder een lichte krimp werd genoteerd.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
17 uur geleden