Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Charmeoffensief Labour om brexitstemmer'

'Charmeoffensief Labour om brexitstemmer'

LONDEN (ANP) - De Britse oppositiepartij Labour komt twee weken voor de verkiezingen in het Verenigd Koninkrijk met een charmeoffensief gericht op de brexitstemmer. Dat meldden ingewijden aan de Britse omroep BBC. Het onderschatten van brexit als onderwerp zou tot nu toe een "fatale fout" in de campagne geweest zijn.

Labour benadrukt nu dat het niet tegen de brexit is. Wel blijven de eerdere standpunten als een nieuwe brexitdeal en eventueel een nieuw brexitreferendum staan. Daarbij komt wel een toelichting dat een Labour-brexitdeal beter zou zijn voor de werkende Brit.

Concreet krijgen kabinetsleden van Labour, die een vertrek uit de EU steunen, voortaan meer aandacht in de media. Ook zal partijleider Jeremy Corbyn een ronde maken langs de plaatsen waar veel brexitstemmers wonen.

Labour grijpt in omdat verkiezingsbeloftes als gratis internet voor alle Britten weinig lijken op te leveren. De Conservatieven staan volgens de meest recente peiling van YouGov 11 procentpunt voor op de linkse partij van Corbyn.

Meer uit Politiek

Vermeer vindt dat BBB 'uitermate laat' meepraat over begroting

DEN HAAG (ANP) - Het is "uitermate laat" dat de BBB aanschuift voor gesprekken over de begroting, zei partijleider Henk Vermeer voordat hij minister van Financiën Eelco Heinen trof. "Dit is extreem op de deadline werken."

1 dag geleden
Avondklok had beter onderbouwd moeten worden, vindt Dijkhoff

DEN HAAG (ANP) - Het invoeren van de avondklok om het coronavirus in te dammen op 23 januari 2021 had beter onderbouwd moeten worden, vindt toenmalig VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff. In gesprek met de parlementaire enquêtecommissie corona zei Dijkhoff dat het kabinet meer oog had kunnen hebben voor de heftigheid van de maatregel.

1 dag geleden
Dijkhoff: wond in samenleving na corona moeilijk te helen

DEN HAAG (ANP) - Verschillen in de samenleving die tijdens de coronapandemie zijn ontstaan, zijn volgens Klaas Dijkhoff lastig te overbruggen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei de voormalig VVD-fractievoorzitter dat pogingen daartoe "al snel op wantrouwen stuiten".

1 dag geleden
Dijkhoff: geluid over gevolgen nooit gelijkwaardig aan OMT-advies

DEN HAAG (ANP) - De signalen over de maatschappelijke gevolgen van de coronamaatregelen werden nooit gelijkwaardig aan de adviezen van het Outbreak Management Team, aldus Klaas Dijkhoff. De voormalige VVD-fractievoorzitter zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona dat eerst maatregelen werden genomen en er daarna pas ruimte was om te kijken naar wat het betekende voor mensen.

1 dag geleden
Dijkhoff: steun voor coronamaatregelen nam na verloop van tijd af

DEN HAAG (ANP) - De brede steun in de Tweede Kamer voor de coronamaatregelen van het kabinet nam af naarmate de pandemie langer duurde, stelde Klaas Dijkhoff tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. De toenmalige VVD-fractievoorzitter zei dat er eerst een gevoel was dat iedereen het kabinet moest steunen vanwege de ernst van het virus.

1 dag geleden
Kaag zegt dat VS haar voorstelden als secretaris-generaal VN

DEN HAAG (ANP) - Sigrid Kaag heeft in Zomergasten gezegd dat de Verenigde Staten Nederland tien jaar geleden hebben gevraagd of Kaag zich beschikbaar wilde stellen als mogelijke nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Dat dat niet is gebeurd, komt volgens haar doordat Nederland met andere dingen bezig was.

1 dag geleden
Komende dagen meer gesprekken begroting, PRO bij Jetten en Heinen

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over de rijksbegroting tussen kabinetsleden en oppositiepartijen gaan de komende dagen verder. Maandag spreekt PRO met zowel de premier als vicepremiers en met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD), melden bronnen aan het ANP.

2 dagen geleden