'Charmeoffensief Labour om brexitstemmer'
LONDEN (ANP) - De Britse oppositiepartij Labour komt twee weken voor de verkiezingen in het Verenigd Koninkrijk met een charmeoffensief gericht op de brexitstemmer. Dat meldden ingewijden aan de Britse omroep BBC. Het onderschatten van brexit als onderwerp zou tot nu toe een "fatale fout" in de campagne geweest zijn.
Labour benadrukt nu dat het niet tegen de brexit is. Wel blijven de eerdere standpunten als een nieuwe brexitdeal en eventueel een nieuw brexitreferendum staan. Daarbij komt wel een toelichting dat een Labour-brexitdeal beter zou zijn voor de werkende Brit.
Concreet krijgen kabinetsleden van Labour, die een vertrek uit de EU steunen, voortaan meer aandacht in de media. Ook zal partijleider Jeremy Corbyn een ronde maken langs de plaatsen waar veel brexitstemmers wonen.
Labour grijpt in omdat verkiezingsbeloftes als gratis internet voor alle Britten weinig lijken op te leveren. De Conservatieven staan volgens de meest recente peiling van YouGov 11 procentpunt voor op de linkse partij van Corbyn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
9 uur geleden