Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Charlie Munger, de 'rechterhand' van Warren Buffett, overleden

Charlie Munger, de 'rechterhand' van Warren Buffett, overleden

OMAHA (ANP) - Charlie Munger, de vicevoorzitter van beleggingsbedrijf Berkshire Hathaway, is op 99-jarige leeftijd overleden. De Amerikaan werd bekend als rechterhand van Warren Buffett, die als oprichter van Berkshire Hathaway de reputatie van superbelegger kreeg.

Munger leerde Buffett in 1959 kennen. Later zou Buffett verklaren dat hij van Munger een van zijn belangrijkste zakelijke adviezen kreeg. Hij spoorde hem namelijk aan "geweldige bedrijven voor een goede prijs te kopen, in plaats van goede bedrijven voor een geweldige prijs".

Onder Buffett en Munger groeide Berkshire Hathaway uit tot een investeringsfonds met een beurswaarde van ruim 783 miljard dollar. De bedrijven die de investeerders kochten zijn onder andere actief in de verzekeringsbranche, goederentransport en nutsvoorzieningen.

"Berkshire Hathaway kon niet worden uitgebouwd tot wat het nu is zonder Charlies inspiratie, wijsheid en bijdragen", verklaart Buffett in een persverklaring. Volgens hetzelfde statement overleed Munger vredig in een ziekenhuis in de staat Californië.

Meer uit Financieel

Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

34 minuten geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

4 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

7 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

8 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

8 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

10 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

10 uur geleden