Charles ziet eerste 'elegante' bankbiljetten met zijn gezicht
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag voor het eerst zijn eigen beeltenis op een bankbiljet gezien. Gouverneur van de centrale bank Andrew Bailey kwam langs op Buckingham Palace om de eerste bankbiljetten met het portret van Charles aan de koning te laten zien.
Het gaat om biljetten van 5, 10, 20 en 50 pond. Volgens de BBC was Charles tevreden en noemde hij het ontwerp "zeer elegant".
Het is pas de eerste keer dat The Bank of England (BoE) het portret van de monarch op bankbiljetten wijzigt. Wijlen koningin Elizabeth was de eerste monarch van wie de beeltenis op biljetten van de BoE verscheen, in 1960.
De Britse bankbiljetten met het gezicht van Charles komen vanaf 5 juni in omloop. Biljetten met het portret van Elizabeth kunnen nog wel worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
1 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.
3 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.
4 uur geledenMAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.
5 uur geleden