Charles ziet eerste 'elegante' bankbiljetten met zijn gezicht
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag voor het eerst zijn eigen beeltenis op een bankbiljet gezien. Gouverneur van de centrale bank Andrew Bailey kwam langs op Buckingham Palace om de eerste bankbiljetten met het portret van Charles aan de koning te laten zien.
Het gaat om biljetten van 5, 10, 20 en 50 pond. Volgens de BBC was Charles tevreden en noemde hij het ontwerp "zeer elegant".
Het is pas de eerste keer dat The Bank of England (BoE) het portret van de monarch op bankbiljetten wijzigt. Wijlen koningin Elizabeth was de eerste monarch van wie de beeltenis op biljetten van de BoE verscheen, in 1960.
De Britse bankbiljetten met het gezicht van Charles komen vanaf 5 juni in omloop. Biljetten met het portret van Elizabeth kunnen nog wel worden gebruikt.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.
58 minuten geledenDERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
13 uur geleden