Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Charles neemt militair saluut af voor koningin Elizabeth

Charles neemt militair saluut af voor koningin Elizabeth

LONDEN (ANP) - Voor het eerst heeft prins Charles een hoofdrol gespeeld tijdens de jaarlijkse Trooping the Colour-parade. Hij nam in plaats van zijn moeder koningin Elizabeth het militair saluut af en inspecteerde de troepen. Ook prins William en prinses Anne waren daarbij aanwezig.

Tijdens de Trooping the Colour-parade toont traditiegetrouw een van de zogenoemde Household-regimenten - Grenadier, Coldstream, Scots, Irish en Welsh Guards - zijn kleuren aan de koningin, in dit geval aan prins Charles. Dit jaar waren de Irish Guards aan de beurt.

De parade wordt al sinds 1748 gehouden ter ere van een verjaardag van de Britse vorst en is sinds 1820 een jaarlijks evenement. Het evenement, dat dit jaar onderdeel is van de festiviteiten rond het jubileum van de koningin, die nu 70 jaar op de troon zit, wordt altijd in juni gehouden ondanks het feit dat Elizabeth in april jarig is. Dit jaar doen zo'n 1500 soldaten, gekleed in de bekende rode uniformen en berenvelmutsen, en 350 paarden mee aan de parade.

De koningin bleef vanwege haar broze gezondheid achter op Buckingham Palace waar ze op het balkon is verschenen.

Koets

Voor het eerst maakten de kinderen van prins William en Catherine deel uit van de parade. Prins George, prinses Charlotte en prins Louis reden per koets met hun moeder en 'oma' Camilla mee naar Horse Guards Parade en terug naar het paleis. Meestal blijven de kleinere kinderen achter op het paleis en verschijnen ze alleen op het balkon.

In een tweede koets zaten prins Edward en zijn vrouw Sophie met hun kinderen en een derde rijtuig was er voor de hertog en hertogin van Gloucester en de echtgenoot van prinses Anne. Andere familieleden, onder wie naar verluidt prins Harry en zijn vrouw Meghan, volgden de ceremonie op Horse Guards Parade vanaf een balkon.

De parade vond dit jaar voor het eerst sinds het begin van de coronacrisis weer in normale vorm plaats. De afgelopen twee jaar was er een kleine ceremonie op Windsor Castle achter gesloten deuren.

Meer uit Buitenland

Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

1 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

2 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

11 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

16 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

16 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

18 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

22 uur geleden