Charles kiest Frankrijk en Duitsland voor eerste reis als koning
LONDEN (ANP/RTR/DPA) - De eerste buitenlandse reis van de Britse koning Charles gaat naar Frankrijk en Duitsland. Buckingham Palace bevestigt dat de koning samen met zijn vrouw Camilla eind maart Berlijn en Parijs aandoet op zijn eerste staatsbezoek.
De Duitse president Frank-Walter Steinmeier ziet het als een "belangrijk Europees gebaar" dat Charles Duitsland en Frankrijk heeft gekozen voor zijn eerste reis buiten het Verenigd Koninkrijk. Het Britse koningshuis ziet het bezoek als een viering van de goede banden en de "gedeelde geschiedenis, cultuur en waardes".
De Franse president Emmanuel Macron zal de koning eerst ontvangen in Parijs. Daarna reist het koningspaar verder naar Duitsland, waar Charles en Camilla een bezoek brengen aan Berlijn, Brandenburg en Hamburg. In beide landen worden ze ontvangen met een staatsbanket en Charles houdt ook een toespraak in beide parlementen. Het bezoek begint op 26 maart en duurt in totaal zes dagen.
Charles is koning van het Verenigd Koninkrijk sinds zijn moeder Elizabeth begin september overleed. Hij kwam nog niet buiten de grenzen, maar reisde al wel binnen de vier delen van het koninkrijk: Wales, Schotland, Noord-Ierland en Engeland.
Meer uit Buitenland
WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
9 uur geleden