Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Charles en Camilla na uitstel nu toch naar Frankrijk

Charles en Camilla na uitstel nu toch naar Frankrijk

PARIJS (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla brengen van woensdag tot en met vrijdag een staatsbezoek aan Frankrijk. Eigenlijk zou de trip naar Frankrijk al in maart hebben plaatsgevonden, maar vanwege de toenmalige onrust in het land werd het bezoek in samenspraak met de Franse president Emmanuel Macron uitgesteld. Het eerste officiële staatsbezoek van het Britse koningspaar was daardoor eind maart het bezoek aan Duitsland.

Charles en Camilla gaan, zoals oorspronkelijk gepland, naar Parijs en Bordeaux. Het bezoek staat in het teken van het vieren van de "gedeelde geschiedenis, cultuur en waarden van het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk". In Parijs wonen Charles, Camilla en hun gastheer president Macron en zijn vrouw een herdenkingsceremonie bij de Arc de Triomphe bij. Hier wordt ook een krans gelegd ter ere van "gedeelde opofferingen in het verleden". Verder spreekt het Britse koningspaar onder anderen met bekende Franse sporters en zijn ze eregast bij een staatsbanket.

In Bordeaux praat de koning met reddingsmedewerkers die betrokken waren bij het blussen van de bosbranden in de regio vorig jaar. Ook spreken Charles en Camilla met militairen over de samenwerking van de twee defensieafdelingen van de twee landen. Tot slot brengen de Britse koning en koningin een bezoek aan een wijngaard die inzet op duurzame wijnproductie.

Vorige week oefende Charles zijn Frans al een beetje tijdens een bezoek aan de Schotse Hooglanden. Volgens verschillende Britse media sprak de koning toen Frans met enkele mensen in Tomintoul.

Meer uit Buitenland

Saudi-Arabië meldt nieuwe aanval op luchthaven van Riyad

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen.

13 minuten geleden
Trump: per direct 'energiebestand' tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.

1 uur geleden
Dodental na kapseizen boot bij Djibouti loopt verder op

DJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.

1 uur geleden
Spoedoverleg Poolse veiligheidsdiensten om dreiging tegen premier

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.

2 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door zwaar busongeluk in Turkije

BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.

4 uur geleden
Paus ondergaat 'in komende dagen' operatie om knobbeltje in long

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

4 uur geleden
Zelensky: aanvalsstop raffinaderijen mogelijk als Rusland inbindt

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.

5 uur geleden