Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Charles en Camilla beginnen aan staatsbezoek Frankrijk

Charles en Camilla beginnen aan staatsbezoek Frankrijk

PARIJS (ANP) - De Britse koning Charles en koningin Camilla zijn woensdag in Parijs begonnen met hun staatsbezoek aan Frankrijk. Eigenlijk zouden ze in maart al gaan, maar in die periode was het er te onrustig door de grote protesten tegen de Franse pensioenhervormingen.

Het bezoek van Charles en Camilla duurt tot en met vrijdag, en staat volgens een bericht van het koningspaar op Instagram in het teken van "het vieren van de speciale band tussen onze twee landen en alles wat jullie prachtige land te bieden heeft".

Het koningspaar verblijft in Parijs en Bordeaux en gaf in het bericht op sociale media aan dat ze zich daarop verheugen. "We kijken er enorm naar uit om jullie te vergezellen in Parijs en Bordeaux", aldus Charles en Camilla. "Nu we beginnen aan ons eerste staatsbezoek als koning en koningin aan Frankrijk, een land waarvoor we beiden de grootste liefde en bewondering hebben."

Welkomstvideo Macron

Voordat Charles en Camilla woensdag per vliegtuig in Parijs arriveerden, werden ze alvast met een video welkom geheten door de Franse president Emmanuel Macron. "U bezocht ons als prins, u keert terug als koning", aldus Macron bij de video. Het clipje bestaat uit archiefbeelden van Charles' eerdere bezoeken aan het land. Hierin is onder meer te zien hoe hij in het Frans een speech gaf en door diverse oud-presidenten werd ontvangen. "Welkom majesteit", besluit Macron zijn boodschap.

Frankrijk had in maart het eerste land moeten zijn dat Charles als koning zou bezoeken, maar die eer ging uiteindelijk naar Duitsland.

Meer uit Buitenland

Oud-president Kabila gaat nieuwe rebellencoalitie Congo leiden

GOMA (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Joseph Kabila van de Democratische Republiek Congo slaat publiekelijk de handen ineen met rebellengroep M23. Hij gaat een nieuwe "politiek-militaire" coalitie leiden, die FRN wordt genoemd.

1 uur geleden
Houthi's claimen nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.

1 uur geleden
Twee Turken opgepakt in verband met brand Starlink-station

WARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.

3 uur geleden
VK bekijkt beveiliging prominenten na moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.

3 uur geleden
Speleoloog na ruim 27 uur gered uit grot op Sardinië

URZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.

3 uur geleden
Premier Canada vraagt eenheid in aanloop naar referendum Alberta

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.

4 uur geleden
Nobelprijswinnares prijst ICC tijdens bezoek aan hof

DEN HAAG (ANP) - Navanethem Pillay, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede, heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bezocht. De oud-ICC-rechter benadrukte daarbij het belang van het hof, dat onder grote Amerikaanse druk staat.

4 uur geleden