Charkiv in Oekraïne zwaar onder vuur
CHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.
Volgens de burgemeester waren er binnen anderhalf uur zeker veertig explosies te horen. Hij spreekt van "open terreur tegen een vreedzaam Charkiv". De Russen gebruiken 2 raketten, 48 drones van Iraanse makelij en 4 geleide bommen, aldus Terechov.
De gouverneur van de provincie Charkiv, Oleh Sinjehoebov, meldde op Telegram dat in een appartementengebouw in de hoofdstad verschillende verdiepingen in brand stonden en volgens eerste berichten mensen onder het puin lagen.
Beschieting flatgebouwen
In Cherson kwam volgens gouverneur Oleksandr Prokoedin een echtpaar om het leven bij de beschieting van twee flatgebouwen. In Dnipro raakten volgens lokale functionarissen twee vrouwen van 45 en 88 gewond door aanvallen.
De Oekraïense luchtmacht meldt op Telegram dat Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag 206 drones en 6 raketten tegen Oekraïne heeft ingezet. De luchtmacht claimt 174 daarvan te hebben neergeschoten. Ook zaterdagochtend rond 08.00 uur werden nog nieuwe aanvallen gemeld.
Meer uit Buitenland
GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
15 minuten geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
5 uur geleden