Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Charkiv: doden en tientallen gewonden door Russische aanval

Charkiv: doden en tientallen gewonden door Russische aanval

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische luchtaanval op de Oekraïense stad Charkiv zijn zes doden en zeker 59 gewonden gevallen, meldt de regionale gouverneur. Er zouden vijf locaties zijn getroffen, waaronder een appartementencomplex, een pakhuis en een speelplaats.

Ten minste twintig gewonden zijn er slecht aan toe, meldt gouverneur Oleh Synjehoebov. Onder de gewonden zijn volgens hem negen kinderen. Volgens Oekraïense informatie is een 14-jarig meisje omgekomen bij de speelplaats. Burgemeester Ihor Terechov maakte eerder bekend dat meerdere doden vielen toen een flatgebouw met twaalf verdiepingen in brand vloog als gevolg van de Russische aanval.

President Volodymyr Zelensky heeft westerse bondgenoten kort na de aanval toestemming gevraagd om door hen geleverde langeafstandswapens tegen Russische luchtmachtbases te gebruiken. "Dit zou niet gebeurd zijn als onze strijdkrachten de mogelijkheid hadden om Russische militaire vliegtuigen uit te schakelen op hun thuisbasis", aldus Zelensky op Telegram.

Presidentieel adviseur Mychajlo Podoljak verklaart dat Rusland opnieuw heeft laten zien een "genocidale oorlog in Oekraïne" te voeren. De aanval op de op een na grootste stad van Oekraïne zou opzettelijk en zorgvuldig door Rusland gepland zijn, met als doel om "de wereld opnieuw te overtuigen van zijn ware intenties". Het Kremlin heeft meermaals ontkend burgers en civiele infrastructuur in Oekraïne aan te vallen.

Charkiv ligt op ongeveer 30 kilometer van de grens met Rusland. Nadat het Russische leger Oekraïne in februari 2022 was binnengevallen, probeerde het de stad in te nemen. Die poging mislukte. Charkiv wordt nog altijd regelmatig aangevallen door Rusland.

Meer uit Buitenland

Duitse media: verdachte Stade had eerder dochtertje verwond

STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.

2 uur geleden
Dodental Venezuela gestegen naar 1943

CARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.

4 uur geleden
Trump: verlies rond geboorterecht jammer, Congres moet erop door

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.

5 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Franse regering om aanpak hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.

6 uur geleden
NYT: Oman presenteert plan voor servicekosten Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.

6 uur geleden
VN slaat alarm over situatie Venezuela na aardbeving

CARACAS (ANP) - De Verenigde Naties waarschuwen dat de nood in Venezuela bijna een week na de verwoestende aardbevingen nog altijd hoog is. Honderdduizenden mensen raakten ontheemd en besmettelijke ziektes dreigen om zich heen te grijpen, stelt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.

7 uur geleden
Hoogste hof VS verwerpt poging Trump om geboorterecht te beperken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige nederlaag geleden bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten. De hoogste federale rechters blokkeerden een poging van de president om de automatische toekenning te beperken van de Amerikaanse nationaliteit aan kinderen van buitenlanders die in de VS worden geboren. Die praktijk staat bekend als birthright citizenship.

7 uur geleden