Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chaos en doden in Mozambique door onvrede over verkiezingsuitslag

Chaos en doden in Mozambique door onvrede over verkiezingsuitslag

MAPUTO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Door protesten tegen de verkiezingsuitslag is de situatie in het Zuidoost-Afrikaanse Mozambique volledig uit de hand gelopen. Bij onlusten vielen zeker 21 doden, volgens de autoriteiten. Er is sprake van veel meer slachtoffers. Vooral in de hoofdstad Maputo en in andere steden is het onrustig.

De jongste golf van geweld begon nadat Daniel Chapo, kandidaat van de FRELIMO-partij die al sinds de onafhankelijkheid in 1975 aan de macht is, als nieuwe president werd uitgeroepen met 65 procent van de stemmen. Oppositieleider Venancio Mondlane verwierp de uitslag. Hij kondigde in een toespraak op Facebook aan dat hij zichzelf op 15 januari tot president zal uitroepen. Hij was twee maanden geleden naar het buitenland gevlucht.

De afgelopen dagen werden winkels geplunderd en voertuigen en gebouwen in brand gestoken, waaronder politiebureaus en kantoren van FRELIMO. Uit een extra beveiligde gevangenis bij Maputo zijn ruim 1500 gevangenen ontsnapt. Ruim dertig gedetineerden kwamen om in gevechten met bewakers.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

3 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

3 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

5 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

10 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

12 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

13 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

14 uur geleden