Chaos bij finale Champions League door falende organisatie
PARIJS (ANP/AFP) - De chaos rond de Champions League-finale in Parijs tussen Real Madrid en Liverpool is veroorzaakt door een "disfunctionerende organisatie op alle niveaus". Dat is de conclusie van de senaatscommissie die onderzoek deed naar de wanordelijkheden waarbij de politie met traangas fans van met name Liverpool verjoeg, die ondanks het bezit van een geldig kaartje niet het stadion in mochten.
Door de ongeregeldheden, waarbij ook personen zonder ticket zouden hebben geprobeerd het Stade de France binnen te komen, begon de wedstrijd met ruim een halfuur vertraging. Er werden meer dan honderd mensen gearresteerd, 230 personen raakten gewond. De Franse autoriteiten gaven aanvankelijk de fans van Liverpool de schuld.
"Het disfunctioneren gebeurde op alle niveaus, niet alleen tijdens en kort voor de wedstrijd, maar ook in de voorbereiding. Er was sprake van een gebrek aan coördinatie tussen de diverse betrokken diensten", vertelde commissievoorzitter Laurent Lafon, doelend op gebrek aan samenwerking tussen onder meer politie, beveiliging en verantwoordelijken van het openbaar vervoer. "Een van de punten waarop het misging was dat er niet geanticipeerd is op een vervoersstaking, waardoor fans op andere manieren dan voorzien bij het stadion arriveerden", aldus Lafon. Ook waren beveiligers en agenten niet goed geïnstrueerd en zorgden controleposten voor opstoppingen.
De onderzoekers weerlegden daarmee eerdere suggesties van onder meer de Franse minister Gerald Darmanin, die een grootscheepse fraude met toegangskaartjes als voornaamste oorzaak had genoemd en nadrukkelijk naar de Britse fans wees als boosdoeners. "Dat kan zeker niet als een van de hoofdoorzaken worden genoemd voor de incidenten", aldus Lafon.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
7 uur geleden