'Chaos bij dienst die duizenden asieldossiers moet wegwerken'
DEN HAAG (ANP) - De Taskforce Dwangsommen, die is opgezet om de achterstand van duizenden asielaanvragen bij de immigratiedienst IND weg te werken, kampt met organisatorische problemen. Vier medewerkers doen daarover een boekje open in de Volkskrant.
Er zou onder meer sprake zijn van een tekort aan begeleiders en van achterstanden bij de vorming van de dossiers op basis waarvan de medewerkers asielaanvragen moeten beoordelen. Daardoor blijft het werk stilliggen.
Een van de medewerkers zegt dat "veel mensen thuiszitten, een salaris ontvangen van ten minste 3040 euro bruto per maand en helemaal niks doen". Ze zouden het advies krijgen de tijd te vullen met verdiepingsprogramma's over de landen van herkomst, zoals Netflix-documentaires en bijvoorbeeld het programma Danny in Arabistan.
Achterstallige dossiers
De Taskforce Dwangsommen moet voor het eind van het jaar 14.000 achterstallige dossiers hebben weggewerkt, zo heeft verantwoordelijk staatssecretaris Ankie Broekers-Knol de Tweede Kamer beloofd.
VluchtelingenWerk zegt de signalen over chaotische taferelen te herkennen en "verbijsterd" te zijn. "De lange wachttijden voor de asielprocedure zorgen voor enorm veel onzekerheid bij asielzoekers die al langer dan een jaar aan het wachten zijn en niet weten waar zij aan toe zijn. Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol blijft de indruk wekken dat het om ‘wat opstartproblemen’ gaat, maar VluchtelingenWerk Nederland heeft ernstige twijfels." De organisatie vindt dat "de organisatorische chaos bij de Taskforce snel aangepakt moet worden".
Verbetering
Het ministerie van Justitie, dat gaat over asielzaken, zegt dat er "zaken zijn die beter kunnen". Daarover is het ministerie "met alle betrokkenen, ook medewerkers, in gesprek", laat het in een reactie weten.
Wel zijn onder meer de "planning, bereikbaarheid, inzet en begeleiding van medewerkers" verbeterd, aldus het ministerie. Volgens een woordvoerder van staatssecretaris Broekers-Knol is het "altijd de inzet geweest" om de 14.000 achterstallige dossiers weg te werken en is dat nog steeds zo.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
17 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
20 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden