Champions League wordt hervat met topduel in Parijs
PARIJS (ANP) - In de achtste finales van de Champions League staan dinsdag twee topclubs tegenover elkaar. De Franse kampioen Paris Saint-Germain neemt het vanaf 21.00 uur op tegen de Duitse kampioen Bayern München.
Bij Paris Saint-Germain maken aanvallers Kylian Mbappé en Lionel Messi allebei deel uit van de wedstrijdselectie. Mbappé herstelde sneller dan verwacht van een blessure. Trainer Christophe Galtier zei maandag dat pas dinsdag, na overleg met Mbappé en de medische staf, duidelijk wordt of de aanvaller daadwerkelijk mee kan doen.
Ryan Gravenberch liet zich maandag weer op het trainingsveld van Bayern München zien. De middenvelder miste de laatste twee competitieduels vanwege een knieblessure. Thomas Müller trainde, na een lichte blessure die hij afgelopen weekeinde opliep, ook gewoon mee.
AC Milan speelt, ook om 21.00 uur, tegen Tottenham Hotspur. Woensdag staan met Borussia Dortmund - Chelsea en Club Brugge - Benfica de volgende achtste finales in de Champions League op het programma.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ kan de komende maanden niet beschikken over rechtsback Denso Kasius. De 23-jarige verdediger liep eerder deze maand een blessure op aan een enkel en is donderdag succesvol geopereerd, meldt zijn club.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Shaqueel van Persie, de zoon van Feyenoord-trainer Robin van Persie, is tijdens een oefenwedstrijd van de Rotterdammers opnieuw opgevallen. De 18-jarige jeugdspeler van Feyenoord maakte op Varkenoord tegen stadgenoot Excelsior het winnende doelpunt: 3-2. Van Persie draaide in het strafschopgebied soepel weg van zijn tegenstander en schoot beheerst raak in de verre hoek.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Spelersvakbond VVCS steunt de massaclaim van de Nederlandse stichting Justice for Players tegen wereldvoetbalbond FIFA, de KNVB en nationale bonden van Duitsland, Frankrijk, België en Denemarken. Dat bevestigt VVCS-voorzitter Evgeniy Levchenko na berichtgeving van de NOS. De stichting Justice for Players kondigde in augustus een schadeclaim aan voor 100.000 professionele voetballers vanwege regels rond transfers.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verdediger Quilindschy Hartman is afgevallen bij het Nederlands elftal in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. De 23-jarige linksback van Burnley is ziek. Bondscoach Ronald Koeman roept geen vervanger op, waardoor de selectie uit 24 spelers bestaat.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.
16 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.
16 uur geleden