Champions League-winnaar Rüdiger sluit aan bij Duitse EK-selectie
SEEFELD (ANP) - Vier dagen na het winnen van de Champions League met Chelsea heeft verdediger Antonio Rüdiger zich gemeld in het trainingskamp van de Duitse selectie voor het EK. Rüdiger was net op tijd om als toeschouwer aanwezig te kunnen zijn bij de oefeninterland van de 'Mannschaft' in Innsbruck tegen Denemarken.
De vertrekkende bondscoach Joachim Löw bereidt zich met zijn selectie in het Oostenrijkse Seefeld voor op het EK. In de aanloop naar het oefenduel met Denemarken ontbraken de vier spelers die zaterdag in Porto de finale van de Champions League speelden: Rüdiger, Kai Havertz, Timo Werner (allen Chelsea) en Ilkay Gündogan (Manchester City). Chelsea won het Engelse onderonsje met 1-0, dankzij een doelpunt van Havertz.
Rüdiger meldde zich woensdag als eerste in Seefeld, de andere drie finalisten sluiten donderdag aan. Toni Kroos (Real Madrid) traint na een coronabesmetting weer mee, maar ontbreekt tegen Denemarken. Leon Goretzka (Bayern München) is hersteld van een spierblessure en meldde zich dinsdag in het Duitse trainingskamp.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
6 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
19 uur geleden