Champions League uit zicht voor Juventus na vreselijke maandag
EMPOLI (ANP) - Juventus moet serieus vrezen voor een nieuw seizoen zonder inkomsten uit de Champions League. De club kreeg maandag eerst 10 strafpunten opgelegd voor financiële malversaties rond transfers en verloor vervolgens ook de uitwedstrijd tegen Empoli (4-1).
Francesco Caputo scoorde tweemaal voor de thuisploeg en ook zijn ploeggenoten Sebastiano Luperto en Roberto Piccoli troffen doel. De ingevallen Federico Chiesa schoot bij een achterstand van 3-0 raak voor de bezoekers uit Turijn.
Juventus zakte maandag van de tweede naar de zevende plaats van de ranglijst en heeft plotseling 5 punten minder dan het als vierde geklasseerde AC Milan. De beste vier ploegen van de Serie A plaatsen zich voor de nieuwe editie van de Champions League.
Transfersommen
Juventus kreeg eerder dit seizoen 15 strafpunten opgelegd voor wanordelijkheden rond transfers. Die straf werd na hoger beroep voorlopig opgeschort. Het hoogste sportgerechtshof in Italië vond dat de zaak opnieuw moest worden bekeken. Dat resulteerde dus in een straf van 10 punten.
Juventus zou hebben gesjoemeld met de transfersommen van spelers, om zo de jaarcijfers op te krikken.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
11 uur geleden