Champions League raakt voor Chelsea verder uit beeld
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de kansen op een plek in de Champions League van volgend seizoen verder zien slinken. De ploeg van trainer Graham Potter moest op het eigen Stamford Bridge met 2-0 buigen voor Aston Villa. Chelsea staat met 38 punten op de elfde plaats in de Premier League en werd gepasseerd door Aston Villa, dat op 41 punten kwam.
De Londense club van de Amerikaanse eigenaar Todd Boehly investeerde dit jaar honderden miljoenen in nieuwe spelers, maar ook Potter - de opvolger van de ontslagen Thomas Tuchel - krijgt Chelsea maar niet aan de praat. Opvallend is vooral dat de 'Blues' zo moeizaam scoren. Ook tegen Aston Villa lukte dat niet.
Ollie Watkins zette de bezoekende club in de 18e minuut op voorsprong, nadat Chelsea-verdediger Marc Cucurella de bal onbedoeld op hem had doorgekopt. Watkins scoorde voor de vijfde keer op rij in een uitwedstrijd van Aston Villa, een clubrecord.
Mudryk
De Oekraïense topaankoop Mykhaylo Mudryk kreeg na een half uur een grote kans op de gelijkmaker, maar hij schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied recht in de handen van doelman Emiliano Martínez. Vlak voor rust werd een doelpunt van Ben Chilwell voor Chelsea afgekeurd. Aan het begin van de tweede helft verdubbelde John McGinn met een knal van afstand de voorsprong van Aston Villa.
De top 4 in Engeland plaatst zich voor de Champions League. Chelsea heeft 11 punten minder dan Tottenham Hotspur, dat nu de vierde plaats inneemt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
3 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
11 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
13 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
14 uur geleden