Champions League raakt voor Chelsea verder uit beeld
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de kansen op een plek in de Champions League van volgend seizoen verder zien slinken. De ploeg van trainer Graham Potter moest op het eigen Stamford Bridge met 2-0 buigen voor Aston Villa. Chelsea staat met 38 punten op de elfde plaats in de Premier League en werd gepasseerd door Aston Villa, dat op 41 punten kwam.
De Londense club van de Amerikaanse eigenaar Todd Boehly investeerde dit jaar honderden miljoenen in nieuwe spelers, maar ook Potter - de opvolger van de ontslagen Thomas Tuchel - krijgt Chelsea maar niet aan de praat. Opvallend is vooral dat de 'Blues' zo moeizaam scoren. Ook tegen Aston Villa lukte dat niet.
Ollie Watkins zette de bezoekende club in de 18e minuut op voorsprong, nadat Chelsea-verdediger Marc Cucurella de bal onbedoeld op hem had doorgekopt. Watkins scoorde voor de vijfde keer op rij in een uitwedstrijd van Aston Villa, een clubrecord.
Mudryk
De Oekraïense topaankoop Mykhaylo Mudryk kreeg na een half uur een grote kans op de gelijkmaker, maar hij schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied recht in de handen van doelman Emiliano Martínez. Vlak voor rust werd een doelpunt van Ben Chilwell voor Chelsea afgekeurd. Aan het begin van de tweede helft verdubbelde John McGinn met een knal van afstand de voorsprong van Aston Villa.
De top 4 in Engeland plaatst zich voor de Champions League. Chelsea heeft 11 punten minder dan Tottenham Hotspur, dat nu de vierde plaats inneemt.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
14 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
4 uur geleden