Champions League raakt voor Chelsea verder uit beeld
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de kansen op een plek in de Champions League van volgend seizoen verder zien slinken. De ploeg van trainer Graham Potter moest op het eigen Stamford Bridge met 2-0 buigen voor Aston Villa. Chelsea staat met 38 punten op de elfde plaats in de Premier League en werd gepasseerd door Aston Villa, dat op 41 punten kwam.
De Londense club van de Amerikaanse eigenaar Todd Boehly investeerde dit jaar honderden miljoenen in nieuwe spelers, maar ook Potter - de opvolger van de ontslagen Thomas Tuchel - krijgt Chelsea maar niet aan de praat. Opvallend is vooral dat de 'Blues' zo moeizaam scoren. Ook tegen Aston Villa lukte dat niet.
Ollie Watkins zette de bezoekende club in de 18e minuut op voorsprong, nadat Chelsea-verdediger Marc Cucurella de bal onbedoeld op hem had doorgekopt. Watkins scoorde voor de vijfde keer op rij in een uitwedstrijd van Aston Villa, een clubrecord.
Mudryk
De Oekraïense topaankoop Mykhaylo Mudryk kreeg na een half uur een grote kans op de gelijkmaker, maar hij schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied recht in de handen van doelman Emiliano Martínez. Vlak voor rust werd een doelpunt van Ben Chilwell voor Chelsea afgekeurd. Aan het begin van de tweede helft verdubbelde John McGinn met een knal van afstand de voorsprong van Aston Villa.
De top 4 in Engeland plaatst zich voor de Champions League. Chelsea heeft 11 punten minder dan Tottenham Hotspur, dat nu de vierde plaats inneemt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
9 uur geleden