Champions League naar Lissabon
NYON (ANP) - De beslissingen in de Champions League vallen dit seizoen van 12 tot 23 augustus in Lissabon. Dat heeft de UEFA woensdag besloten, na een onlinevergadering van het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
Mocht de situatie in de hoofdstad van Portugal onverhoopt onveilig zijn, dan worden de kwartfinales, halve finales en eindstrijd verplaatst naar Porto en Guimarães. De finale van de Champions League zou eigenlijk plaatsvinden in Istanbul, maar werd vanwege het coronavirus uitgesteld. Die plaats krijgt nu volgend jaar de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams.
De UEFA heeft nu gekozen voor een eindronde in augustus, met slechts één onderlinge confrontatie zonder publiek in de kwartfinale en halve finale. Vier clubs plaatsten zich al voor de laatste acht: Atalanta, RB Leipzig, Paris Saint-Germain en Atlético Madrid. In de achtste finales moeten nog de returnwedstrijden Manchester City - Real Madrid, Juventus - Olympique Lyon, Bayern München - Chelsea en FC Barcelona - Napoli worden gespeeld. De returns van de achtste finales worden gespeeld in Lissabon of in de plaats waar ze oorspronkelijk zouden worden afgewerkt.
Europa League
Ook de Europa League eindigt met een minitoernooi met kwartfinales, halve finale en een finale zonder fans, en wel van 10 tot en met 21 augustus in de Duitse steden Düsseldorf, Gelsenkirchen, Keulen en Duisburg. Gdansk zou eigenlijk de finale van de Europa League organiseren. Die Poolse stad mag dat nu aan het einde van het nieuwe seizoen doen. De finale van de huidige editie van de Europa League is op 21 augustus in Keulen.
De UEFA wil in de eerste weken van juli bekendmaken waar alle resterende achtste finales worden afgewerkt. De kwartfinales, halve finales en finale van de Champions League voor vrouwen wordt van 21 augustus tot en met 30 augustus in San Sebastian en Bilbao gehouden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
22 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
39 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
11 uur geleden