
Champions League naar Lissabon
NYON (ANP) - De beslissingen in de Champions League vallen dit seizoen van 12 tot 23 augustus in Lissabon. Dat heeft de UEFA woensdag besloten, na een onlinevergadering van het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
Mocht de situatie in de hoofdstad van Portugal onverhoopt onveilig zijn, dan worden de kwartfinales, halve finales en eindstrijd verplaatst naar Porto en Guimarães. De finale van de Champions League zou eigenlijk plaatsvinden in Istanbul, maar werd vanwege het coronavirus uitgesteld. Die plaats krijgt nu volgend jaar de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams.
De UEFA heeft nu gekozen voor een eindronde in augustus, met slechts één onderlinge confrontatie zonder publiek in de kwartfinale en halve finale. Vier clubs plaatsten zich al voor de laatste acht: Atalanta, RB Leipzig, Paris Saint-Germain en Atlético Madrid. In de achtste finales moeten nog de returnwedstrijden Manchester City - Real Madrid, Juventus - Olympique Lyon, Bayern München - Chelsea en FC Barcelona - Napoli worden gespeeld. De returns van de achtste finales worden gespeeld in Lissabon of in de plaats waar ze oorspronkelijk zouden worden afgewerkt.
Europa League
Ook de Europa League eindigt met een minitoernooi met kwartfinales, halve finale en een finale zonder fans, en wel van 10 tot en met 21 augustus in de Duitse steden Düsseldorf, Gelsenkirchen, Keulen en Duisburg. Gdansk zou eigenlijk de finale van de Europa League organiseren. Die Poolse stad mag dat nu aan het einde van het nieuwe seizoen doen. De finale van de huidige editie van de Europa League is op 21 augustus in Keulen.
De UEFA wil in de eerste weken van juli bekendmaken waar alle resterende achtste finales worden afgewerkt. De kwartfinales, halve finales en finale van de Champions League voor vrouwen wordt van 21 augustus tot en met 30 augustus in San Sebastian en Bilbao gehouden.
Meer uit Voetbal
ASTANA (ANP) - Denemarken heeft in de EK-kwalificatiereeks een gevoelige nederlaag geleden tegen Kazachstan. De Denen gaven in Astana een 2-0-voorsprong uit handen en verloren met 3-2.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Engeland mist zondagavond in de EK-kwalificatiewedstrijd thuis tegen Oekraïne Phil Foden. De 22-jarige aanvaller van Manchester City heeft een operatie aan de blinde darm ondergaan, zo meldde de Engelse voetbalbond FA.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil maandag met een monsterzege op Gibraltar een beetje revanche nemen voor de afgang van drie dagen eerder in Frankrijk (4-0). "De eerste stap is winnen, daarna moeten we zoveel mogelijk goals maken", zei een getergde bondscoach Ronald Koeman op een afsluitende persconferentie. "We moeten van minuut 1 tot 97 alles doen om zoveel mogelijk goals te maken."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is erg tevreden over de manier waarop Nathan Aké zich heeft ontwikkeld bij Manchester City en het Nederlands elftal. "Wat wij willen, dat doet hij", zei hij op zijn laatste persconferentie voor het thuisduel van maandag met Gibraltar in de EK-kwalificatie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay mag voorlopig de strafschoppen blijven nemen bij het Nederlands elftal. "Het is wat mij betreft duidelijk dat hij ze nog kan nemen. Hij mag van mij nog steeds de nummer 1 zijn", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor het thuisduel van maandag met Gibraltar in de EK-kwalificatie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft er geen spijt van dat hij het Nederlands elftal vrijdag tegen Frankrijk met vier verdedigers heeft laten spelen. De bondscoach overweegt na de kansloze nederlaag in Stade de France (4-0) ook niet om Oranje in de toekomst met vijf verdedigers te laten voetballen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet nog niet of Matthijs de Ligt en Cody Gapko maandagavond aan de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Gibraltar in de EK-kwalificatie kunnen beginnen. "Dat moeten we nog even afwachten", zei de bondscoach op een persconferentie in Zeist. "Maandagochtend kijken we of ze kunnen starten of dat we ze beter achter de hand houden. Matthijs was iets sneller terug dan Gakpo. We zien het wel."
2 uur geleden