Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Champions League in Lissabon, Europa League in Duitsland'

'Champions League in Lissabon, Europa League in Duitsland'

LISSABON (ANP) - De Champions League wordt dit seizoen in een verkorte toernooivorm uitgespeeld in de Portugese stad Lissabon, de Europa League in de Duitse regio Noordrijn-Westfalen. Volgens Sky Sport Italia is dat het plan wat komende week wordt besproken tijdens een digitale vergadering van de Europese voetbalbond UEFA. Het bestuur beslist woensdag wat er onder meer met het restant van de Europese toernooien moet gebeuren.

Het plan is om in augustus zowel de Champions League als de Europa League op een centrale plaats uit te spelen. Beide toernooien waren aanbeland in de achtste finales toen het coronavirus er voor zorgde dat vrijwel heel Europa tot stilstand kwam. In de Champions League zijn Paris Saint-Germain, Atalanta Bergamo, Atlético Madrid en RB Leipzig al zeker van een plek bij de laatste acht.

De finales van de Champions League en Europa League zouden dit jaar in respectievelijk Istanbul en Gdansk worden gehouden. De UEFA geeft echter de voorkeur aan een toernooi op één locatie. Het knock-outsysteem met in iedere ronde een uit- en een thuiswedstrijd wordt dan steeds teruggebracht tot één duel. In Lissabon zouden de stadions van Benfica en Sporting Portugal gebruikt kunnen worden, in Duitsland zijn de steden Düsseldorf, Gelsenkirchen, Keulen en Duisburg in beeld om de resterende wedstrijden in de Europa League te huisvesten.

De Champions League voor vrouwen zou afgemaakt kunnen worden in Spanje. De burgemeester van Madrid gaf deze week al aan dat de Spaanse hoofdstad openstaat om de eindfase van een Europees toernooi te huisvesten.

Meer uit Voetbal

KNVB start onderzoek naar vermeend racisme bij Kozakken Boys

ZEIST (ANP) - De KNVB start een onderzoek naar het incident met Spakenburg-spits Ahmed El Azzouti na afloop van het duel met Kozakken Boys. Dat bevestigde een woordvoerder van de voetbalbond een dag later. RTV Utrecht berichtte zaterdag dat El Azzouti en zijn familie na het duel zijn aangevallen en racistisch zijn bejegend door supporters van Kozakken Boys.

1 uur geleden
Vier treffers Greenwood helpen Marseille aan koppositie

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.

13 uur geleden
Ajax verder in de problemen na thuisnederlaag tegen AZ

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.

13 uur geleden
NAC wint thuis niet van PEC ondanks twee treffers Van Hooijdonk

BREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.

14 uur geleden
Ajax verliest thuisduel met AZ en raakt verder achterop

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.

14 uur geleden
Internazionale wint uitduel met AS Roma om koppositie

ROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.

14 uur geleden
PSV-trainer Bosz tevreden met reactie Gasiorowski na grote fout

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.

15 uur geleden