'Champions League in Lissabon, Europa League in Duitsland'
LISSABON (ANP) - De Champions League wordt dit seizoen in een verkorte toernooivorm uitgespeeld in de Portugese stad Lissabon, de Europa League in de Duitse regio Noordrijn-Westfalen. Volgens Sky Sport Italia is dat het plan wat komende week wordt besproken tijdens een digitale vergadering van de Europese voetbalbond UEFA. Het bestuur beslist woensdag wat er onder meer met het restant van de Europese toernooien moet gebeuren.
Het plan is om in augustus zowel de Champions League als de Europa League op een centrale plaats uit te spelen. Beide toernooien waren aanbeland in de achtste finales toen het coronavirus er voor zorgde dat vrijwel heel Europa tot stilstand kwam. In de Champions League zijn Paris Saint-Germain, Atalanta Bergamo, Atlético Madrid en RB Leipzig al zeker van een plek bij de laatste acht.
De finales van de Champions League en Europa League zouden dit jaar in respectievelijk Istanbul en Gdansk worden gehouden. De UEFA geeft echter de voorkeur aan een toernooi op één locatie. Het knock-outsysteem met in iedere ronde een uit- en een thuiswedstrijd wordt dan steeds teruggebracht tot één duel. In Lissabon zouden de stadions van Benfica en Sporting Portugal gebruikt kunnen worden, in Duitsland zijn de steden Düsseldorf, Gelsenkirchen, Keulen en Duisburg in beeld om de resterende wedstrijden in de Europa League te huisvesten.
De Champions League voor vrouwen zou afgemaakt kunnen worden in Spanje. De burgemeester van Madrid gaf deze week al aan dat de Spaanse hoofdstad openstaat om de eindfase van een Europees toernooi te huisvesten.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino noemt de plannen om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen "een kans, maar geen verplichting". Dat zei de Zwitser in een video die woensdagavond werd vrijgegeven door de wereldvoetbalbond.
11 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt na een klein jaar afscheid van aanvaller Myron Boadu. Dat meldt de landskampioen op de clubwebsite.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Neymar stelt zich vermoedelijk niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Brazilië. Dat liet de 34-jarige aanvaller blijken nadat hij met Santos in de Copa Sudamericana had gewonnen van Universidad Central Venezuela (4-2).
6 uur geleden